Příbram v listopadu zavede v části města parkovací zónu
AKTUALIZOVÁNO
24. října 2023 (14:25)
foto: MěÚ Příbram
Prvním místem, kde by měla být platba zavedena od poloviny listopadu, je parkoviště u Spartaku, výše platby tam bude stanovena na deset Kč za hodinu.
Příbram během listopadu zavede parkovací zónu v části Příbram II. Lidé, kteří mají v dané oblasti trvalé bydliště nebo jsou vlastníky nemovitosti, budou mít parkovací oprávnění na první auto zdarma. Za druhý a další vůz se již bude hradit roční poplatek 2000 korun. Cílem je získat víc volných míst pro místní lidi. Jde o pilotní projekt, zóny se budou postupně zavádět po celém městě, informovala dnes mluvčí radnice Eva Švehlová.
Fyzické nebo právnické osoby podnikající v této oblasti nebudou na rozdíl od rezidentů od platby za první automobil osvobozeni, ale mohou si pořídit měsíční, půlroční nebo roční kartu, případně přenosnou kartu, kterou je možné používat na více registračních značek. V případě prvního auta zaplatí 500 Kč za měsíc, 2500 Kč za půlrok nebo 5000 korun za rok. Za druhý a další automobil budou platit 1800 měsíčně. Hlavním cílem je přinést výhody pro místní oproti návštěvníkům či pendlerům, pro něž mají být určena záchytná parkoviště, případně parkovací domy, a ne zastavěné oblasti města.
Fialová parkovací zóna bude zahrnovat celou oblast vymezenou ulicemi Fibichova, Ivana Olbrachta, Mánesova, Jasná, Koperníkova, Na Výsluní, Q. M. Vyskočila, Jaromíra Zástěry, Pod Hvězdárnou, Hlinomazova, U Václava, Kamenná, U Lomu, Žižkova, Květenská, Východní náměstí, Sevastopolské náměstí, V Zahradách, Partyzánská, Alšovo náměstí, Luční, Bytízská, Na Leštině, Fantova louka a Na Stezce. V těchto ulicích bude postupně osazováno dopravní značení informující o zóně a možnosti platby za parkování.
Prvním místem, kde by měla být platba zavedena od poloviny listopadu, je parkoviště u Spartaku, výše platby tam bude stanovena na deset Kč za hodinu. Parkoviště bude zpoplatněno ve všední dny od 7:00 do 18:00 a v sobotu od 7:00 do 12:00 s výjimkou státních svátků. Mimo tuto dobu bude parkování bezplatné.
Ve městě už nyní funguje režim placeného parkování, placená parkovací místa jsou rozdělena do zón podle vytíženosti. Tento systém bude prozatím fungovat beze změny.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží
•České dráhy nasadí ve středních Čechách 34 motorových vozů RegioSpider
•Paliva ve Středočeském kraji za týden zlevnila, litr benzinu je za 40 korun
Další články
Zimní Srdíčkové dny zaplaví Příbram. Usměvavá srdíčka pomohou nemocným dětem
Jen týden po skončení sbírky Srdce dětem se dobrovolníci znovu vydávají do ulic. …
Sledujte s námi online zasedání zastupitelstva, na programu bude pyrotechnika nebo změna územního plánu v lokalitě Fantova louka
Ve středu 3. prosince od 16:00 hodin se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka (čp. …
ON-LINE PŘENOS
Vandalismus v Příbrami: Zničené i ukradené adventní dekorace, světelný beránek za 40 tisíc je pryč
Advent sotva začal a už se ptáme: zůstane nám vůbec něco z vánoční výzdoby do Vánoc? V …
FOTOGALERIE
Nehoda osobáku a nákladního vozu komplikují dopravu v křižovatce s Dobříšskou ulicí
V křižovatce silnic III/11417 a I/18 v Dobříšské ulici v Příbrami se stala ve středu …
Fantovu louku v Příbrami čeká změna. Zastupitelé budou ve středu řešit územní plán i stavební uzávěru
Na středečním 3. prosince zasedání zastupitelstva města Příbram se bude projednávat …
Nepříjemný budíček zažili obyvatelé Březnické ulice, zasahovali tam záchranáři a hasiči museli evakuovat
Do ulice najížděly sanity, hasičské vozy i policie, aby prověřili nahlášenou zvýšenou …
Stavba v Jiráskových sadech uzavře vjezd do ulice Gen. R. Tesaříka
Jiráskovy sady procházejí rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnuje i výkopové práce při …
Zamilovaný velvyslanec: víkend, který otřese ambasádou a rozesměje publikum
Když se diplomatický protokol sesype pod tíhou lásky, tajností a nečekaných návštěv, …
Advent a Vánoce na Svaté Hoře: čas světla, zpěvů a setkání
Svatá Hora vstoupila do adventu sérií rorátů, koncertů a tradičních setkání, která …





