25. 4. svátek má Marek

Příbram uzavře podzimní část na desátém místě, doma porazila Liberec

30. listopadu 2014   (08:16)
Příbram uzavře podzimní část na desátém místě, doma porazila Liberec
foto: pribram.cz

Zásluhou branky Josefa Hnaníčka vyhrála Příbram důležité utkání s Libercem a do jarních bojů půjde se ziskem solidních 19ti bodů.



Příbrami si musela v posledním ligovém zápase podzimu poradit bez svého kapitán Tomáše Zápotočného, který pykal zápasový trest za červenou kartu z Brna. Ale přirozený vůdce na hřišti tentokrát nechyběl. Co chybělo, byla maximálně přesná muška a to zejména na kopačkách Jakuba Řezníčka.

Už po pár minutách se ocitl sám před brankářem, ale prováhal ideální moment pro střelu. Příbramskému kanonýrovi se nepodařilo ani zblízka přesně hlavičkovat. A když v 15. minutě vystihl nepřesnou rozehrávku Slovanu, obešel i brankáře Koláře, ale z velkého úhlu už neměl čas na zakončení a adresát nahrávky Martin Fillo se netrefil přesně.

Silný příbramský poločas pokračoval. Rána Martina Suse šla těsně vedle branky. Ve 36. minutě Příbram dostala konečně do vedení. Tomáš Pilík s Martinem Zemanem rozehráli fikaně rohový kop a zbytek hráčů zmátl bránící hosty. Zemanova nahrávka pak s tečí Řezníčka našla Josefa Hnaníčka a ten propasíroval míč mezi nohama brankáře Liberce Koláře.

Příbramský tlak pokračoval, po poločase měli domácí úctyhodné číslo rohů i střel na branku, jen to skóre zůstalo těsně hubené.

Hosté po změně stran přidali, ovšem přidělali si problém hned zkraje. Karišík fauloval Zemana při sólovém úniku a viděl po zásluze červenou kartu. V 56. minutě mohl navýšit skóre dnešní kapitán Tomáš Pilík. Postupoval z úhlu na Koláře, ale na brankáře hostů nevyzrál.

Jakub Řezníček nakonec dosáhl krásnou branku, když patou zakončil do sítě, jenže na autové čáře měl pomezní zvednutý praporek s mávaným ofsajdem. Liberec se v deseti lidech neprosazoval ani sporadicky a Marek Boháč měl čisté rukavice. Čisté konto uhájil až do konce a mohl se společně s týmem radovat ze zisku tří bodů.
Výhra na závěr sezóny znamená i větší klid pro práci během zimní přestávky. Devatenáctibodový zisk znamená desáté místo v tabulce Synot ligy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: 1. FK
autor: 1. FK Příbram








Další články

Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína … ROZHOVOR Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. … NEPŘEHLÉDNĚTE Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Jaro je v plném proudu a s jeho projevy se potkáváme na každém kroku. Pokud se ale … POZNÁVÁME BRDY Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle … NEPŘEHLÉDNĚTE Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak … SPORT Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. … PR Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete … Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých … VIDEO Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Jsme hrdým mediálním partnerem této akce, která se uskuteční už 19.6. v příbramském …
Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nový diagnostický přístroj s prvky umělé inteligence pomáhá v nemocnici s včasným … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz