Příbram uvažuje o zastřešení venkovního bazénu, nahradil by zavřený akvapark
14. listopadu 2022 (05:57)
foto: Sportovní zařízení města Příbrami
Pořízení střechy pro venkovní bazén měla ve volebním programu ODS, která je spolu s hnutím ANO ve vedení města.
Příbram se chystá na situaci, kdy bude mít kvůli rozsáhlé rekonstrukci zavřený akvapark. Školáci by během odstávky mohli jezdit na plavecké kurzy do Hořovic nebo do hotelového komplexu Vystrkov u Orlické přehrady. Řešením by mohlo být i zastřešení nynějšího venkovního bazénu, řekl starosta Jan Konvalinka (za ANO).
Pořízení střechy pro venkovní bazén měla ve volebním programu ODS, která je spolu s hnutím ANO ve vedení města. "Je to ve stadiu propočítávání a úvah, jestli by to bylo financovatelné," uvedl místostarosta Miroslav Peterka (ODS). Podle něj se uvažuje o několika variantách. Mohlo by jít o nafukovací zakrytí nebo o konstrukci, která by se namontovala a v létě by bylo možné zastřešení otevřít.
Příbram chystá rekonstrukci akvaparku několik let, hovořit se o ní začalo v roce 2016. Cena by podle posledních informací neměla překročit 350 milionů korun bez DPH. Loni na podzim radnice uváděla, že chce letos na jaře vybrat zhotovitele a v létě stavět. To se ale nestihlo. Příprava projektu se zkomplikovala, město několikrát prodlužovalo termín pro podání nabídek.
Minulý měsíc se radnice rozhodla ukončit soutěž a vyhlásit ji znovu. Důvodem byly námitky jednoho z možných dodavatelů, město se chtělo vyhnout případným vleklým sporům. Tendr se má opakovat ve zkráceném režimu. Dodavatel stavby by měl být znám ke konci roku a rekonstrukce má začít příští rok na jaře. "Termín pro podání nabídek je 28. listopad," upřesnil Konvalinka.
Opozice přípravu projektu kritizuje, podle opozičního zastupitele za TOP 09 Václava Švendy vedení nejdřív rok a půl tápalo a pak ztratilo odvahu. Nový akvapark měl být podle něj už dávno v provozu. Konvalinka namítl, že radnice čelila velkému množství dotazů od potenciálních dodavatelů, na něž musela odpovídat. Zároveň se podle něj snažila zakázku co nejlépe připravit.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Středočeské knihovny, které podporují menší, si mají rozdělit deset milionů Kč
•Vítězný návrh revitalizace náměstí J. A. Alise přivádí do města vodu
•Středočeský kraj se obrátil k Příbrami zády: Nový domov seniorů zatím nebude zařazen do sítě sociálních služeb
Další články
Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR
Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu …
ŠKOLSTVÍ
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet?
Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si …
LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu!
Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má …
ANKETA
Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody
Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu …
Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici
V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu …
DOPRAVA
Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup
Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, …
ROZHOVOR
Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory
Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká …
ZAJÍMAVOSTI
Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst
Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje …
DOPRAVA
Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti
Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a …
AKTUÁLNĚ
Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace
Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to …
AKTUÁLNĚ




