16. 7. svátek má Luboš




Příbram urgovala ŘSD kvůli opravě semaforů v Husově ulici. Majitelem semaforů je však město

18. ledna 2022   (12:38)
Příbram urgovala ŘSD kvůli opravě semaforů v Husově ulici. Majitelem semaforů je však město
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Na pondělním zastupitelstvu se mimo jiná témata probíral i stav semaforu na křižovatce v Husově ulici. Ten byl ke konci roku poškozen mladou řidičkou a stále je nefunkční.


Řidiče v Příbrami již tři týdny trápí nefunkční semafory v Husově ulici. K jejich poškození došlo na konci prosince po nehodě autobusu, který řídila žákyně autoškoly. Lidé na sociálních sítích od té doby upozorňují, že situace připomíná loňskou nehodu v Žežické ulici, kdy oprava semaforů trvala téměř měsíc.

Na včerejším jednání zastupitelstva se absence semaforů v Husově ulici opět otevřela. „Stála jsem za jedním kamionem, který čekal 3 minuty, než se nad ním někdo slitoval a pustil ho do křižovatky, kam se mu i tak dost špatně vjíždělo,“ popisovala očité svědectví Jiřina Humlová (KSČM).
Koneckonců se jedná o hlavní městský tah, kde jezdí MHD i meziměstské autobusy, které zde parkují v garážích. Město by urychleně problém mělo podle Humlové řešit.
„Ta křižovatka celá je v majetku ŘSD (Ředitelství silnic a dálnic). Už jsme věci urgovali, ale obávám se, že ŘSD má podobný problém, jako jsme měli my při řešení rozbitých semaforů na křižovatce u Asie. Tím je nedostatek sloupů,“ odpověděl starosta Jan Konvalinka.

To není však úplně pravda. I když ulice Husova spadá pod správu ŘSD, zařízení světelné signalizace je majetkem města. „Semafory nejsou příslušenstvím komunikace. Jejich oprava spadá do gesce města,“ uvedla pro pribram.cz tisková mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.
Později dopoledne jsme od starosty obdrželi omluvné vyjádření. „Na včerejším zasedání zastupitelstva jsem se dopustil omylu, kdy jsem v rámci odpovědi na interpelaci chybně uvedl, že nefunkční semafor v Husově ulici náleží ŘSD. Patrně došlo k nedorozumění mezi mnou a Odborem silničního hospodářství, který mi na můj dotaz sdělil, že komunikace vč. semaforu není v naší správě. Není to pravda. Semafor je náš a my pracujeme na jeho opravě. Za chybné vyjádření se omlouvám jak veřejnosti, tak dotčeným subjektům-zejména ŘSD,“ doplnil starosta Jan Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša








Další články

Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů? Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů? Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na … ZAJÍMAVOSTI Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč? Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč? Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí … ZAJÍMAVOSTI Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem Než se v září znovu otevře opona na domovské scéně Divadla A. Dvořáka Příbram, čeká … NEPŘEHLÉDNĚTE Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení V úterý přes náš region přešlo několik bouřek. Ta první, nejvýraznější přinesla … POČASÍ Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně … DOPRAVA Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat … AKTUÁLNĚ Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní … AKTUALIZOVÁNO Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 … AKTUÁLNĚ Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět … AKTUÁLNĚ
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz