Příbram soutěžením veřejných zakázek ušetří desítky milionů ročně
24. října 2021 (13:00)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Pro obce platí při nákupech jiná pravidla, než v případě soukromých subjektů.
V případě obcí a dalších organizací, které jsou financovány z veřejných peněz, platí pravidla pro nákup zboží a služeb. Nad určitou hodnotu zakázky je třeba provést výběrové řízení. Tento postup má napomoci transparentnosti výběru a díky konkurenci dodavatelů také snížit cenu oproti předpokladu. Podle informací města Příbram se takto za prvních devět měsíců letošního roku podařilo ušetřit zhruba 35 milionů korun. Suma je dána rozdílem mezi předpokládanými a vysoutěženými cenami.
Předpokládaná hodnota zakázky se přitom určuje na základě již uzavřených smluv s obdobným obsahem, průzkumem trhu nebo z katalogu stavebních prací. Pro samotné výběrové řízení je klíčová zadávací dokumentace, která přesně definuje předmět plnění, včetně dalších podmínek. Při vyhodnocování je největší důraz kladen na ekonomickou výhodnost nabídky, tedy celkovou cenu.
Město Příbram v posledních měsících nakupuje určité služby také pomocí dynamického nákupního systému. V tuto chvíli ho využívá například pro opravy a údržbu pozemních komunikací. Dynamický nákupní systém představuje otevřenou formu řízení, do které se mohou v průběhu času přidávat i další účastníci. Podle vedení města systém přináší administrativní i časovou úsporu.
V průběhu příštího roku by měla začít rekonstrukce příbramského aquaparku, jejíž cena se dle aktuálních údajů pohybuje nad hranicí 300 milionů bez DPH. I zde bude velmi zajímavé sledovat, kolik a jak výhodných nabídek město Příbram od různých dodavatelů dostane.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství
FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky …
VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí
Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo
Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají …
PŘÍRODA
Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky
Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu …
ZVÍŘATA
Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka
Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má …
ROZHOVOR
Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu
Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin
Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi …
POZNÁVÁME BRDY
Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno!
Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani …
LIFESTYLE
Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady!
Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V …
SPORT




