26. 4. svátek má Oto

Příbram si objednala posudek k projektu rekonstrukce akvaparku

3. prosince 2018   (15:03)
Příbram si objednala posudek k projektu rekonstrukce akvaparku

Nákladná rekonstrukce měla začít letos, nakonec musela být odložena.


Příbram si objednala oponentní posudek k projektu rekonstrukce akvaparku. Odborníci z Českého vysokého učení technického by se v něm měli vyjádřit hlavně k navrženému rozpočtu zhruba 300 milionů korun. ČTK to řekl starosta Jindřich Vařeka (ANO). Zahájení rozsáhlé stavební akce, která by měla být financována z úvěru, musí ještě schválit městské zastupitelstvo.

"My bychom chtěli mít jistotu, že ten rozpočet, tak jak vychází z projektové dokumentace, 300 milionů korun, je v pořádku," uvedl Vařeka. Očekává velkou diskusi veřejnosti, v níž bude řada lidí namítat, že je projekt příliš drahý a že by bylo lepší udělat něco menšího. Posudek by měl dát odpověď na to, zda by nějaký úspornější projekt měl smysl.

Ušetřit peníze není podle starosty vždy výhodou, protože akvapark může kvůli omezeným službám ztratit na atraktivitě. "Můžeme ušetřit na tobogánu asi šest milionů korun, ale o kolik na straně druhé přijde méně zákazníků?" zeptal se Vařeka.
Nákladná rekonstrukce měla začít letos, nakonec musela být odložena. Přípravy projektu se zkomplikovaly a město vrátilo návrh rozpočtu zpracovateli dokumentace. Původní rozpočet zpracovaný společností h-projekt předpokládal cenu 330 milionů bez DPH, a to včetně nutných oprav, které přímo nesouvisejí s projektem. Jde o odstranění havarijního stavu střechy haly a schodiště do hotelu. Společnost poté navrhla změny, jež sníží celkový rozpočet, ale neomezí původní záměr. Úspory se týkají omezení prosklené stěny z fitness do bazénové haly či úprav tobogánů. Po započtení úspor činila celková cena 295,5 milionu korun bez DPH. Nezbytné opravy, jež nebyly původně plánovány, ale rozpočet navýšily na 301,2 milionu Kč.

Problémem příbramského akvaparku jsou hlavně technologie, které jsou i 40 let staré. Město si chce vzít na akci úvěr, část nákladů by se mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti.

Příbram si objednala oponentní posudek k …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK

autor: khj hjDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz