23. 3. svátek má Ivona




Příbram si naplánovala přebytek 28 mil.Kč, půjde na splátky úvěrů

9. prosince 2015   (06:37)
Příbram si naplánovala přebytek 28 mil.Kč, půjde na splátky úvěrů
foto: pribram.cz

Návrh rozpočtu musí odsouhlasit městské zastupitelstvo.



Vedení Příbrami chce v příštím roce hospodařit s očekávanými příjmy 563 milionů korun a výdaji 535 milionů Kč. Přebytek 28 milionů korun bude použit na splátky úvěrů. Nové úvěry si město podle radního Václava Dvořáka (ANO) nevezme, dokud nebude ekonomicky stabilizované. Návrh rozpočtu projednali radní, schválit ho musejí ještě 16. prosince zastupitelé, řekl včera Dvořák novinářům.

Opozice radnici kritizuje mimo jiné za to, že si příjmy v příštím roce vylepší zvýšením daně z nemovitosti a nájmů v městských bytech. Získá tím navíc zhruba 20 milionů korun. Podle Dvořáka se výše těchto plateb jen dostane na průměrnou úroveň.

Radní připomněl, že se vedení města stále potýká se splácením dvacetimilionového úvěru, který zdědilo po předchůdcích a který má být umořen příští rok v únoru. Nadále bude ještě splácet dva investiční úvěry dohromady za osm milionů korun, které jsou ale podle radního výhodné. Starosta Jindřich Vařeka (ANO) zdůraznil, že město na rozdíl od minulých let nepočítá s příjmy z prodeje majetku.

Radnice chce v příštím roce vybudovat například nízkoprahové centrum pro bezdomovce v areálu bývalé výtopny na Rynečku nebo komunitní dům seniorů v bývalé 8. základní škole. Počítá i s výstavbou parkovišť a investicemi do vodohospodářského majetku. Podle místostarosty Václava Švendy (TOP 09) se město také zaměří na opravy interiérů škol a školek, které jsou desítky let staré. Vyčleněno na to má 24 milionů, což je podle Švendy výrazný nárůst proti minulosti. Osm milionů korun mají stát oslavy 800. výročí založení města, asi tři miliony by ale radnice měla získat od sponzorů.

Dvořák upozornil na to, že kvůli novým dotačním programům nemohly být do rozpočtu zařazeny všechny investice, jež město připravuje. Radnice podle něj nemá jistotu, na co budou dotace a na co nikoliv. Nemohla tudíž na rozdíl od minulého rozpočtu zahrnout do příjmů očekávanou dotaci a do výdajů celou částku plánované investice. V plánu rozpočtu je proto na investiční akce vyčleněno jen asi 20 milionů korun.

Na letošní rok má město schválený rozpočet s příjmy 633 milionů korun a celkovými výdaji 625 milionů. Zhruba osmimilionový přebytek má být stejně jako v příštím roce použit na splátky úvěrů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj jpt








Další články

Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum Významné výročí si letos připomíná Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, … NEPŘEHLÉDNĚTE Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě U obce Nepomuk byl v pondělí 23. března ohlášen nález munice. AKTUÁLNĚ Ochranáři vylepšili v CHKO Brdy „porodnici“ pro mloky Ochranáři vylepšili v CHKO Brdy „porodnici“ pro mloky Zaměstnanci Správy CHKO Brdy spolu ze zoologem okresního muzea Davidem Fišerem prožili … ZAJÍMAVOSTI Velikonočním vlakem údolím Vlčavy: historická jízda pro celou rodinu Velikonočním vlakem údolím Vlčavy: historická jízda pro celou rodinu Na železnici v Rožmitále pod Třemšínem už tuto sobou 28. března se můžete svézt … TIP NA VÝLET D4 u Staré Hutě se znovu zúží:. ŘSD začne další etapu rekonstrukce mostu D4 u Staré Hutě se znovu zúží:. ŘSD začne další etapu rekonstrukce mostu Dálnice D4 se od dubna opět zúží. Ředitelství silnic a dálnic zahájí demolici a … DOPRAVA Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient Diabetes patří mezi nejčastější civilizační onemocnění současnosti a počet pacientů … ZDRAVOTNICTVÍ Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo. Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo. Toužili jste někdy po modrých, zelených nebo prostě jiných očích, než jaké máte od … Kdo nabízí nejlepší internet v Příbrami? Přehled poskytovatelů, typů připojení i kvality Kdo nabízí nejlepší internet v Příbrami? Přehled poskytovatelů, typů připojení i kvality Rychlost a kvalita internetu v Příbrami se může lišit dům od domu. Někde vede optika, … Končící zima vyjde středočeské silničáře o 100 milionů korun dráž než minulá, další náklady spolykají opravy Končící zima vyjde středočeské silničáře o 100 milionů korun dráž než minulá, další náklady spolykají opravy Končící zima vyjde středočeské silničáře dráž než minulá. Náklady na zimní údržbu … DOPRAVA
Babička žije, pes hladoví a pravda bolí. Do Příbrami míří Modrý z nebe Babička žije, pes hladoví a pravda bolí. Do Příbrami míří Modrý z nebe Divadlo A. Dvořáka Příbram přichází s novou inscenací současného autora Michaela … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz