9. 8. svátek má Roman




Příbram se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko

1. dubna 2016   (15:17)
Příbram se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko
foto: MěÚ

Dobrovolníkem se můžete stát i vy.



Nelíbí se vám odpadky pohozené v přírodě? Vadí vám nepořádek v okolí vašich domovů? Pokud ano, tak se v sobotu 16. dubna 2016 připojte k úklidové akci „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Stejně jako vloni se jí účastní i město Příbram.

Cílem pro rok 2016 je podle organizátorů nejen zapojit mnohem více dobrovolníků a uklidit ještě více černých skládek, ale také rozšířit povědomí o této akci mezi širokou veřejností a vyvolat celospolečenskou diskusi k problematice černých skládek a nepořádku kolem nás.

O tom, že akce má smysl, není pochyb. „Vloni přišlo na 60 dobrovolníků, kteří sebrali 15 m3 komunálního odpadu, cca 70 pneumatik, vytřídilo se na 30 pytlů plastů a našlo se i několik kanystrů nebezpečného odpadu,“ připomíná výsledky loňského dobrovolnického úklidu Marcel Strnad z odboru životního prostředí.

Příbramský dubnový úklid se netýká jen města samotného, ale i přilehlých osad. „Pro jejich obyvatele zajistíme rukavice, pytle a následný svoz odpadu z příslušných lokalit. Hlásit se mohou telefonicky, nebo emailem na níže uvedených kontaktech,“ dodává Marcel Strnad s tím, že technické služby nasbíraný odpad hned ten den odvezou.

Dobrovolníci o účast na této akci se mohou přihlásit na odboru životního prostředí telefonicky na čísle 318 402 476, nebo emailem marcel.strnad@pribram.eu
Akci Ukliďme Česko můžete znát z minulých let. Letošní ročník, oproti těm předchozím, proběhne ve vzájemné spolupráci organizátorů akce Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody, který více jak 20 let zajišťoval průběh obdobné akce Ukliďme svět. Letos tak příznivci obou organizací spojí síly a budou uklízet pod společným názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko. Výsledkem nové spolupráce je velmi ambiciózní cíl: zapojit do akce 100 000 dobrovolníků.

Více informací naleznete zde: http://www.uklidmecesko.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ
autor: MěÚ








Další články

Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými … BLESKOVÁ ZPRÁVA Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. … ZAJÍMAVOSTI Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na … AKTUÁLNĚ Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení … AKTUÁLNĚ První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní … Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Manuál je práce. Automat je pohodlí. A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl … ZAJÍMAVOSTI Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 … DOPRAVA Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí … SPORT
Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku V brdských lesích existují místa, která mají oficiální názvy, a pak ta druhá — lidová, … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz