7. 4. svátek má Hermína




Příbram se pustila do obnovy Nového rybníka, využívá i vězně

16. prosince 2016   (06:37)
Příbram se pustila do obnovy Nového rybníka, využívá i vězně
foto: pribram.cz

Konečné náklady na práce vězně jsou pro město 55 Kč.



Příbram se pustila do obnovy rekreačního areálu Nový rybník na jihovýchodě města. Rybník je nyní vypuštěný a jeho břehy chce město opravit vlastními silami a s využitím vězňů. Počítá se i s vybudováním nového zázemí, celkově bude v příštím roce do revitalizace investováno 25 milionů korun, řekla ČTK mluvčí radnice Pavlína Svobodová.

Vedení města si hodně slibuje od zapojení odsouzených. "Budou dělat práce, na které bychom jinak těžko sehnali lidi. To znamená vytahovat kameny z bahna, dávat je zpátky do hrází, hráze opravovat," uvedl starosta Jindřich Vařeka (ANO). Podle Svobodové byli vězni v areálu zatím jednou, ale připravuje se smlouva s Vězeňskou službou o jejich dalším využívání. Dokonce by možná mohli jezdit do areálu i bez dozorce a dohlíželi by na ně jen pracovníci radnice.

Náklady města na jednu hodnu práce vězně budou 55 Kč. Je v ní započítáno vše a jedná se o konečnou částku. Nutné je vězně na místo pouze dopravit a vyčlenit vedoucího.

„Musíme tam mít člověka, který s nimi bude pracovat. To nejsou lidé, kteří by byli nebezpeční, že zdrhnou. Musí tam být ale něco jako mistr na stavbě,“ řekl starosta města Jindřich Vařeka. Tyto náklady jsou podle vedení radnice hluboko pod úrovní minimální mzdy.

Rodí se projekt Věznice městu
Vedoucí oddělení zaměstnávání vězňů Martin Kuba z věznice Bytíz ČTK sdělil, že u Nového rybníka dosud pracovalo osm odsouzených. "Jednalo se o pilotní akci, která byla po ukončení hodnocena zástupci města velice kladně. S městem Příbram se intenzivně pracuje na projektu Věznice městu. Cílem tohoto projektu je dlouhodobá spolupráce výhodná pro obě smluvní strany," dodal.

Vařeka uvedl, že jenom na odbahnění rybníka a opravu hrází se původně počítalo s rozpočtem deset milionů korun. "My to zvládneme řádově za dvacetinu této sumy. Jenom to děláme svépomocí a s pomocí potrestaných," řekl. V areálu kromě toho vznikne kompletně nové zázemí včetně restaurace, toalet a sprch, in-line dráha a nový skatepark. Opravy se dočká i Junior klub, vybudováno má být také dětské vodní hřiště. "Bude tam vytvořena vyvýšená plošinka s krásným bílým pískem, se slunečníky tak, aby děti to měly skutečně jako u moře," uvedl starosta. Také ostrůvek by měl být opraven a vznikne na něm posezení. Kdo bude mít odvahu, dostane se na něj po klikaté lávce, která bude jakousi adrenalinovou stezkou.

Tip redakce: Více o zaměstnávání vězňů se můžete dozvědět v naší reportáži ZDE.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
pribram.cz
autor: khj hj, MJ








Další články

Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s … HISTORIE Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín společně s obcí Bohutín připravuje … NEPŘEHLÉDNĚTE V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V úterý dopoledne se sjelo několik hasičských jednotek do Chrástu u Březnice. Hoří tam … VIDEO Vážná nehoda motorkáře si vyžádala pomoc letecké záchranné služby Vážná nehoda motorkáře si vyžádala pomoc letecké záchranné služby Nehoda motorkáře v úterý 7. dubna ráno u Hluboše zastavila provoz na silnici II/118. … AKTUÁLNĚ ŘSD zahajuje stavební sezonu. Příbram letos velké změny nečekají ŘSD zahajuje stavební sezonu. Příbram letos velké změny nečekají Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v dubnu rozsáhlou stavební sezonu. V Česku se … DOPRAVA Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Dva noční ohňostroje pod okny hotelu v Prostějově měly Příbram rozhodit. Místo toho … SPORT Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Případ, který nejednou rozvířil dění na Příbramsku, má další pokračování. O jízdě … AKTUÁLNĚ Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Velikonoční víkend v Rožmitále pod Třemšínem doslova ožil vodáckou tradicí. V sobotu … FOTOGALERIE Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Místa na letních táborech ve Středočeském kraji se postupně zaplňují, některé …
Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Zpěvačka Lucie Bílá prožila jeden z nejdůležitějších dnů svého života právě v … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz