Příbram se potýká s nedostatkem volných míst v zubních ordinacích
26. ledna 2022 (18:36)
foto: pixabay
Při hledání nového zubaře může řada lidí narazit. Většina lékařů má v současné době plné stavy a nové klienty nepřijímají. Obyvatelé města se tak uchylují k hledání jiných alternativ - například v Praze nebo v okolních městech.
Příbram se potýká s nedostatkem volných míst v zubních ordinacích. Starší zubaři odcházejí do penze rychleji, než přibývá mladých mediků, kteří by po nich mohli „dědit“ klientelu. Lidé tak hledají svého nového zubaře v okolních městech. Zejména se doporučuje Mníšek pod Brdy nebo Praha.
Potencionální klienti se také mohou obrátit na svou pojišťovnu. Ta má podle zákona o veřejném zdravotním pojištění povinnost najít zubního lékaře v dojezdové vzdálenosti 35 minut od místa bydliště. Vlastní iniciativa však bude jistější, protože i samotné pojišťovny nemusejí uspět. „Na pojišťovnu jsem napsal, nicméně jsem koukal na stránky VZP a tam jsem bohužel žádného volného zubaře v Příbrami nenašel. Zítra zkusím zavolat do Berouna,“ reagoval na facebooku Milan na možné východisko. „V Příbrami vůbec nikoho neseženete. Poslední měsíc jsem neřešila nic jiného. VZP mi poslala kontakt do Prahy a na Mníšek,“ zaznělo v dalším příspěvku.
Oslovili jsme příbramské zubní ordinace TarasDental s.r.o. a Devident. Obě v současné době nemají ani jedno volné místo, a to ani pro rodinného příslušníka stávajícího klienta.
Příčinou nedostatku volných míst je i nerovnoměrné rozložení zubních ordinací v Česku. Obecným problémem je i nedostatek lékařů na venkově. Většina velkých zubních klinik se soustředí více na velká města, a to i přes ten fakt, že noví zubaři si mohou zažádat o příspěvek na rozjezd nové ordinace 1,2 milionu korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša
Další články
Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem
Než se v září znovu otevře opona na domovské scéně Divadla A. Dvořáka Příbram, čeká …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení
V úterý přes náš region přešlo několik bouřek. Ta první, nejvýraznější přinesla …
POČASÍ
Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva
Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně …
DOPRAVA
Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy
Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat …
AKTUÁLNĚ
Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat
Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady
Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 …
AKTUÁLNĚ
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět …
AKTUÁLNĚ
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou …
AKTUALIZOVÁNO
Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí
Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm …
FOTOGALERIE




