24. 8. svátek má Bartoloměj

Příbram sčítá škody po včerejší bouři

30. července 2019   (14:25)
Příbram sčítá škody po včerejší bouři

Blesk zasáhl strojovnu zimního stadionu, vítr poničil střechu kulturního domu


Bouře, která se včera večer přehnala přes Příbram, za sebou nechala několik spadlých stromů, polámaných větví, ale i škod na majetku. Pracovníci Technických služeb dnes čistí kanály po přívalových deštích a odstraňují ulámané větve.

„Po prudké bouřce sčítáme škody. Včera večer jsme řešili výpadky systémů na SZM, za které může nejspíše úder blesku. Vítr se zase postaral o poničení střechy Kulturního domu. Příbramský potok dosáhl nejprve prvního a následně na krátko i druhého povodňového stupně. Evidujeme mnoho polámaných stromů,“ uvádí starosta Příbrami Mgr. Jan Konvalinka.

"Celkovou škodu těžko odhadnout, finančně bychom se však měli vejít do deseti tisíců korun," uvedl Ing. Pavel Mácha, ředitel Technických služeb města Příbram.

Škoda na poškozené řídící jednotce čpavkového hospodářství v objektu zimního stadionu je však značná. "Výše škody může dosáhnout částky až sto tisíc korun," uvedl Mgr. Jan Slaba, ředitel SZM Příbram. Zároveň nám dnes potvrdil, k žádným jiným větším škodám na majetku SZM naštěstí nedošlo.


„Větru a dešti neporučíme, nezbude nám, než se na podobné „příhody“ lépe připravit,“ dodal Jan Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz