27. 5. svátek má Valdemar




Příbram schválila založení Destinační společnosti Brdy

13. prosince 2016   (09:14)
Příbram schválila založení Destinační společnosti Brdy
foto: pribram.cz

V diskuzi k bodu nechybělo několik emotivních výstupů.



Příbramští zastupitelé dnes schválili založení Destinační společnosti Brdy, která bude mít na starosti rozvoj turistiky v nové chráněné krajinné oblasti a jejím okolí. Projednání návrhu provázela ostrá výměna názorů mezi starostou Jindřichem Vařekou (ANO) a opozičním zastupitelem za Šanci pro Příbram Vladimírem Králem, který oznámil, že je ve střetu zájmů. Je totiž ředitelem ekologického centra Orlov, pod nějž spadá již založená konkurenční Destinační agentura Brdy. Podle Vařeky Král vyhlásil příbramskému zastupitelstvu válku.

"Já to cítím jako takový nůž zezadu do ledvin, nikolivěk jenom střet zájmů. Ostatně připravujete mě potom zbytečně o čas, když si tady dává zastupitelstvo nějaké úkoly a zastupitelé jednají přímo proti mně," prohlásil Vařeka na Královu adresu. Zastupitel podle něj sleduje jen své osobní zájmy.

"Duplicitně chceme dělat ve městě něco, co již existuje. Považuji to za faux pas," namítl Král. Nová společnost na něj působí dojmem diskusního klubu, protože jí prý bude chybět výkonná pravomoc. Nerespektuje také zájmové území, když počítá se členstvím měst, jako jsou Dobříš, Řevnice či Mníšek. Podivil se i partnerství s Vojenskými lesy, protože tento podnik podle Krále nemá důvod usilovat o rozvoj turistiky v Brdech. Žádná z obcí, které se mají k projektu podle vedení Příbrami připojit, navíc svůj úmysl ještě nepotvrdila, podotkl Král. Zastupitelé obce Strašice už 8. prosince dokonce schválili vstup do konkurenční Destinační agentury Brdy, dodal.

Vařeka namítl, že například šestnáctičlenný svazek obcí Podbrdského regionu už přijal usnesení o vstupu do Destinační společnosti Brdy, projednat to ještě musí valná hromada. Připustil, že menší obce se vstupem váhají, protože se obávají přehlasování. To je ale podle Vařeky problém každého takového uskupení. Poukázal na to, že výhodou pro ně bude možnost ovlivňovat věci ve svém okolí, byť ostatní nebudou moci přehlasovat.

Destinační společnosti vznikají po celé zemi a rozvíjejí je obce spolu s podnikateli a organizacemi zabývajícími se cestovním ruchem. Hlavními přínosy jsou vytvoření jednotné koncepce pro celý region, jednodušší přístup k financování rozvoje turistiky, vytvoření značky regionu a spojení subjektů, které mají zájem o spolupráci.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Jan Kholl dr








Další články

Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na … ZAJÍMAVOSTI Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka. Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých … AKTUÁLNĚ Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha … AKTUÁLNĚ Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci … SPORT Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské … ZAJÍMAVOSTI V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. … AKTUALIZOVÁNO Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. … KULTURA Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních … DOPRAVA
KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz