15. 3. svátek má Ida

Příbram rozstřílela béčko Sigmy Olomouc a je na dohled prvnímu místu v tabulce

SPORT
3. října 2022   (06:13)
Příbram rozstřílela béčko Sigmy Olomouc a je na dohled prvnímu místu v tabulce
foto: FK Viagem Příbram / se souhlasem

Fotbalisté FK Viagem Příbram potvrdili i v 10. kole Fortuna národní ligy dobrou formu z předchozích týdnů a před televizními kamerami rozdrtili rezervu olomoucké Sigmy vysoko 5:0. Potěšili tak uzdraveného majitele klubu Jaroslava Starku, který zápas sledoval naživo. Vítězství okořenil hattrick Tomáše Wágnera a dvě branky přidal i nejlepší příbramský střelec David Surmaj.


Příbram před zápasem zdobila skvělá bilance devíti zápasů bez porážky a po rozpačitém začátku sezóny nabrala skvělou formu. Důkazem toho bylo i zářijové ocenění LFA Trenér měsíce ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, které získalo příbramské duo Tomáš Zápotočný a Marek Nikl. Zápotočný s Niklem vedou mladý tým, kterému rozhodně nechybí sebevědomí.

Dobré psychické rozpoložení a solidní střeleckou formu potvrdili příbramští fotbalisté i v pátečním zápase s Olomoucí. První střelu mezi tři tyče si po pěti minutách hry připsal domácí záložník Felix Čejka. Jeho pokus ale mířil doprostřed brány, kde stál připravený Vilém Fendrich. Brankář Sigmy si další důležitý zákrok připsal o pár minut později, když jednou rukou pohotově zastavil míč letící z kopačky Daniela Stropka. Příbramáci byli v úvodní čtvrthodině jednoznačně nebezpečnější. Tlak domácích vyústil ve 34. minutě úvodním gólem kapitána Wágnera, který se prosadil přízemní střelou ve vápně po nádherné týmové kombinaci. Před poločasem mohl navýšit skóre i Daniel Stropek, jehož střelu zastavil brankář u tyčky svojí brány.
Po změně stran přišel gólový uragán. V 50. minutě prolítnul obranou David Surmaj a neomylně zamířil na zadní tyč – 2:0. Ve formě hrající útočník přidal druhou branku o dalších osm minut později, když zužitkoval parádní centr Václava Dudla a nikým nebráněný poslal míč za záda Fendricha – 3:0. Příbram byla při chuti. Hned z další akce se kopal roh, ze kterého se hlavou podruhé v zápase prosadil také Wágner – 4:0. Na Stadionu u Litavky zavládla skutečná euforie, a to ještě neměl být radosti konec.
V 74. minutě posadil střídající Pavel Osmančík další pěkný centr do vápna, kde se opět prosadil 32letý Wágner a hlavičkou do protipohybu brankáře uklidil balon do branky – 5:0. Domácí pak měli ještě několik slibných šancí, které však už gólem neskončily. Domácí brankář Martin Melichar pak ještě musel v poslední minutě zasahovat před nebezpečnou hlavičkou Bednára, aby uhájil čisté konto.
V 74. minutě posadil střídající Pavel Osmančík …
foto: FK Viagem Příbram / se souhlasem

Tým tak mohl společně s fanoušky oslavit jednu z nejvyšších výher v ligové, respektive druholigové soutěžní historii. Díky výhře se Příbram vyšvihla již na druhé místo tabulky a dýchá s jednobodovým odstupem na záda první Líšni. Domácí vítězstvím dali zároveň krásný dárek uzdravenému majiteli klubu Jaroslavu Starkovi k jeho nedělním narozeninám.
Tým tak mohl společně s fanoušky oslavit jednu …
foto: FK Viagem Příbram / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je … Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena … FOTOGALERIE Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první … FOTOGALERIE Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, … NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz