Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města
20. ledna 2021 (16:49)
foto: ehlová
Ve městě přibylo šest pultových informačních panelů s mapou a fotografiemi a dvě informační tabule. Radnice je dala osadit u kostela svatého Jakuba na náměstí T. G. Masaryka, u Zámečku-Ernestina, poblíž Arnoštových sadů, v Jiráskových sadech, na rohu ulic V Brance a Dlouhé, u kulturního domu a u vstupu na hřbitov z parku V Zátiší.
Příbram je městem s bohatou historií, s řadou významných památek a zajímavých staveb. Mnozí z nás kolem nich denně procházíme, aniž bychom znali jejich historii, turisté hledají informace v průvodcích. Nyní došlo k významné změně. Díky rozšíření informačního systému můžeme historická data vstřebávat přímo u samotných památek.
Na přelomu roku bylo po městě instalováno šest pultových informačních panelů a dvě informační tabule podle návrhů městského architekta Jaroslava Malého. Dvoujazyčné panely se základními informacemi o dané památce či lokalitě, jsou doplněny fotografiemi a mapou, kde se nachází, kontaktem na nové informační centrum a QR kódem odkazujícím na web turistického informačního centra poznejpribram.cz.
Vzhledem k významu lokalit z pohledu historie, architektury či života ve městě nabízejí panely ucelenější záběr informací o daném místě, jeho historii či lokálních zajímavostech. Panely najdete u kostela sv. Jakuba na náměstí T. G. Masaryka, u Zámečku-Ernestina, poblíž Arnoštových sadů, v Jiráskových sadech, na rohu ulic V Brance a Dlouhé, u Kulturního domu a u vstupu na hřbitov z parku V Zátiší.
Nové stojany jsou stejně jako turistické rozcestníky zpracované ve vizuálním stylu města. Kromě výše uvedených panelů došlo k úpravám informačního systému i v dalších lokalitách. Na Svaté Hoře je nová infografika s ohledem na ostatní informační panely v místě zasazena do původního orientačního systému. V oblasti Březových Hor bylo pro umístění informací o lokalitě využito nově upraveného prostoru Nad Haldou.
„Rozšíření informačního systému je velkým přínosem v oblasti turismu. Rád bych tímto poděkoval Haně Ročňákové, Věře Smolové, Ireně Michalové a Josefu Velflovi za spolupráci na přípravě obsahu informačních panelů. Dalším brzkým krokem v nabídce turistům bude přestěhování informačního centra do Pražské ulice, kterého se dočkáme v průběhu několika týdnů,“ doplnil informace starosta Jan Konvalinka.
foto: ehlová
Na projekt rozšíření informačního systému, který vyšel na 200 190 Kč byla poskytnuta dotace z Programu na podporu informačních center Středočeského kraje pro rok 2020 ve výši
100 000 Kč.
100 000 Kč.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Jakub Pečenka
Další články
Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví
Když se člověk ocitne v ohrožení, málokdy reaguje tak, jak si představuje. Většina …
LIFESTYLE
Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř
V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české …
TIP NA VÝLET
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč …
DOPRAVA
Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost
S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok
Na poslední školní den děti v Příbrami rozhodně nezapomenou. V pátek 26. června se u …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno?
Menstruační volno je téma, které se v posledních měsících dostává do popředí veřejné …
ANKETA
Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí
Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo …
NÁZOR
Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění
Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit …
AKTUÁLNĚ
Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou
Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně
Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že …
KULTURA




