11. 7. svátek má Olga

Příbram řeší bizarní problém: spodní prádlo spláchnuté ve veřejné toaletě vyřadilo WC z provozu.

13. června 2026   (09:40)
Příbram řeší bizarní problém: spodní prádlo spláchnuté ve veřejné toaletě vyřadilo WC z provozu.
foto: WC na Dvořákově nábřeží / Technické služby Příbram

Jen pár hodin před začátkem Hornických slavností muselo město řešit nepříjemnou situaci: veřejné toalety na Dvořákově nábřeží byly ve čtvrtek 11. června náhle uzavřeny kvůli vážné technické závadě. A jak se ukázalo, problém nezpůsobila porucha, ale lidská neukázněnost.


Ve čtvrtek 11. června došlo na Dvořákově nábřeží k poruše veřejných toalet, která je okamžitě vyřadila z provozu. Situace přišla v nejméně vhodnou chvíli — jen pár hodin před začátkem Hornických slavností. Technické služby města Příbram společně s pracovníky 1. SČV zahájily opravy ještě tentýž den, ale už během zásahu se ukázalo, že závada je mnohem vážnější, než se čekalo.

Technické služby města Příbram společně s pracovníky 1. SČV okamžitě zahájily práce na odstranění závady. Přestože zásah probíhal celé odpoledne, toalety se nepodařilo zprovoznit.
Při kontrole bylo zjištěno, že došlo k nevratnému poškození čerpadla přečerpávací stanice. A důvod? V kanalizaci se nacházely předměty, které tam rozhodně nepatří — mimo jiné části oděvů a spodní prádlo.

Proč je čerpadlo zničené
Nevhodné předměty v kanalizaci mohou způsobit:
  • zablokování lopatek čerpadla,
  • přetížení motoru,
  • a následné úplné zničení zařízení.
V tomto případě už nebylo možné čerpadlo opravit — bude nutná kompletní výměna.

Kdy budou toalety znovu otevřené
Technické služby nyní zajišťují nové čerpadlo a připravují jeho instalaci. Přesný termín znovuotevření zatím není znám, město bude veřejnost informovat.

Společná odpovědnost
Veřejné toalety nejsou odpadkový koš. Pokud do nich někdo splachuje oblečení nebo jiné nevhodné předměty, končí to přesně takhle — zničeným čerpadlem, uzavřeným zázemím a zbytečnými náklady.
„Tohle není ojedinělý případ. Podobné problémy vidíme i u kontejnerových stání, kde lidé odkládají odpad mimo nádoby, nebo u poškozování městského majetku. Technické služby pak musí řešit závady, které vůbec nemusely vzniknout, místo aby se věnovaly práci, která město posouvá dál. A hlavně — všechno to stojí finanční prostředky. Peníze, které bychom mohli investovat do úplně jiných věcí,“ říká místostarosta Miroslav Peterka (ODS).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Technické služby Příbram
autor: Ludmila Zelenková








Další články

Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny. Dva týdny v … AKTUÁLNĚ Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Senior Point v Příbrami, který letos slaví deset let své činnosti, rozšířil nabídku … AKTUÁLNĚ Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd Prstnatec Fuchsův patří mezi naše nejkrásnější orchideje. Na první pohled zaujme … POZNÁVÁME BRDY Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké … AKTUÁLNĚ Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní … NEPŘEHLÉDNĚTE Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé … POLITIKA Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele … AKTUÁLNĚ
Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí. 12. září 2026 od 12 hodin … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz