4. 12. svátek má Barbora
Příbram pokračuje v budování parkovacích míst

22. června 2021   (08:37)
Příbram pokračuje v budování parkovacích míst
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

"Do konce roku technické služby vytvoří ještě dalších 54 míst, a to ve vnitroblocích Kremnická, Legionářů, Hornických učňů a v ulici Mírová," řekl starosta města Příbrami Jan Konvalinka.


Příbram buduje nová parkovací místa. Vznikají zpevněním ploch, které radnice vybrala jako vhodné k parkování nebo kde auta v minulosti už parkovala, ale v rozporu s předpisy. Loni takto vzniklo 55 míst a letos jich přibude více než 70, řekl starosta Jan Konvalinka (za ANO) na včerejším jednání zastupitelstva.

Loni přibyla parkovací místa ve Sportovní, Krylově, Okružní, Kutnohorské či Kremnické ulici. Letos to bylo prozatím 18 míst v Jáchymovské a Kutnohorské ulici. "Do konce roku technické služby vytvoří ještě dalších 54 míst, a to ve vnitroblocích Kremnická, Legionářů, Hornických učňů a v ulici Mírová," dodal starosta.
Radnice už dříve uvedla, že možnosti parkování jsou ve velké části města problematické a nejhorší situace je v centru. V Příbrami podobně jako v některých jiných městech fungují parkovací zóny.
Město také investuje do osvětlení přechodů pro chodce. V posledních měsících se dočkaly lepšího nasvícení přechody v ulicích Československé armády, Březnické a Školní. Podle Konvalinky se připravuje osvětlení na dalších šesti přechodech na sídlišti.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz