26. 6. svátek má Adriana

Příbram po zimní pauze otevřela dětská hřiště

12. března 2023   (07:08)
Příbram po zimní pauze otevřela dětská hřiště
foto: MěÚ Příbram

Jediné hřiště v Mariánské ulici bude otevřeno později, pracovníci technických služeb zde budou příští týden rekonstruovat chodník.


V Příbrami je celkem šestnáct centrálních dětských hřišť a jedna klidová zóna, o kterou se starají pracovníci technických služeb. Za stav, bezpečnost a údržbu všech těchto prostranství jsou zodpovědní po celý rok. Rozhodují rovněž o tom, kdy budou hřiště znovu otevřena po zimní přestávce. Letos toto datum připadlo na pátek 10. března. Jediné hřiště v Mariánské ulici bude otevřeno později, pracovníci technických služeb zde budou příští týden rekonstruovat chodník.

Veškeré prolézačky a lavičky, které byly jakýmkoliv způsobem poškozeny, byly během zimy opraveny. Stejně tak bude postupně navezen nový písek do pískovišť.
V roce 1999 vstoupily v platnost normy, kterými se zásadně změnily požadavky na výstavbu, údržbu a kontrolu dětských hřišť. Následně začalo město budovat nová centrální dětská hřiště, která tyto normy splňují.
Byla provedena revize více než 120 pískovišť a zákoutí se starými, vesměs železnými průlezkami, kolotoči a houpačkami. Dvacet pískovišť zůstalo zachováno, byla postupně opravena, oplocena a jsou dodnes udržována. V květnu 2014 město započalo s inventurou všech míst, kde jsou staré herní prvky. Lokality, které jsou dětmi stále využívány, se postupně opravují.

K odstranění herních prvků dochází pouze v případech, kdy jsou ve špatném stavu, a navíc dětmi již nevyužívané. V takovýchto případech jsou však odstraněné prvky nahrazeny novými, třeba i na jiném místě. Herní plácky se v Příbrami dětem neruší.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví Když se člověk ocitne v ohrožení, málokdy reaguje tak, jak si představuje. Většina … LIFESTYLE Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české … TIP NA VÝLET Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč … DOPRAVA Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok Na poslední školní den děti v Příbrami rozhodně nezapomenou. V pátek 26. června se u … NEPŘEHLÉDNĚTE Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno? Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno? Menstruační volno je téma, které se v posledních měsících dostává do popředí veřejné … ANKETA Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo … NÁZOR Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit … AKTUÁLNĚ Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský … NEPŘEHLÉDNĚTE
Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz