2. 7. svátek má Patricie




Příbram po výhře nad Libercem opustila poslední místo tabulky

10. června 2020   (21:16)
Příbram po výhře nad Libercem opustila poslední místo tabulky
foto: pribram.cz, ČTK

Domácí povzbuzovalo již větší množství fanoušků, při zvýšení kvóty na 500 osob na stadionu se vedle permanentkářů dostali do hlediště i hráči tamní mládežnické základny.


Fotbalisté Příbrami v 29. ligovém kole překvapivě porazili Liberec 2:1. Středočeši poprvé od loňského srpna zvítězili v nejvyšší soutěži doma a opustili poslední místo v tabulce. Oba příbramské góly dal v úvodním dějství Martin Nový, který se v lize trefil poprvé. Za hosty ještě do přestávky snížil Jakub Pešek. Slovan má i přes porážku jistotu, že bude hrát nadstavbovou skupinu o titul.

Příbramské hřiště bylo nasáklé vodou a oba týmy se snažily mokrou plochu využít k rychlému přechodu přes střed hřiště. Hostům se to málem už ve druhé minutě podařilo, ale brejk byl zmařen včasným návratem stoperů. Ve 13. minutě mohl Severočechy rozjásat Rondič, ale jeho hlavička skončila na břevně.
Brzy Liberečtí zmařených šancí litovali. V 18. minutě totiž přišel přímý kop z hranice šestnáctky, při kterém domácí dokonale zaskočili soupeře sehraným signálem. Tři hráči Příbrami se sehnuli a Nový přes ně poslal míč do sítě gólmana Knoblocha, chytajícího teprve druhý ligový zápas.
Pro Příbram to byla první domácí ligová branka a brzy přišla další. Vzájemný souboj stejné dvojice vyzněl znovu pro Nového, který ve 29. minutě využil přihrávku z levé strany a tvrdou ranou z deseti metrů zvýšil.

Hosté se zdáli být vývojem utkání zaskočeni a mohli být rádi, že jim další branky nepřidali zanedlouho Zorvan nebo Antwi. Až v závěru poločase hosté začali plnit roli papírového favorita. Po chybě Cmiljanoviče šel v 41. minutě sám na branku Pešek a snížil.
Příbram ale nabrala dostatek sebevědomí a i v druhé půli hrála dobře. Nový byl v 54. minutě blízko hattricku, jenže ve velké šanci před brankou míč minul.

Domácí povzbuzovalo již větší množství fanoušků, při zvýšení kvóty na 500 osob na stadionu se vedle permanentkářů dostali do hlediště i hráči tamní mládežnické základny. V 61. minutě mohli mít znovu radost, jenže Antwiho technická střela skončila pouze na tyči liberecké branky.

Hosté nedokázali vývoj stále více bojovného utkání zvrátit ve svůj prospěch a žádnou velkou šanci si již nepřipravili. Domácí podruhé od příchodu trenéra Pavla Horvátha zvítězili.

1. FK Příbram - Slovan Liberec 2:1 (2:1)

Branky: 18. a 29. Nový - 41. Pešek. Rozhodčí: Julínek - Podaný, V. Melichar. ŽK: Tregler, Cmiljanovič, M. Melichar - Hromada, Alibekov. Diváci: omezený počet (limit 500 osob na stadionu).

Příbram: M. Melichar - Kvída, Kingue, Dramé, Cmiljanovič - Tregler, Soldát - Antwi (73. Jindráček), Zorvan (81. Pinc), Nový (90.+1 Pazdera) - Polidar (81. Slepička). Trenér: Čuhel.

Liberec: Knobloch - Koscelník, Hromada, Mara, Mikula - Malinský (58. Zeman), Alibekov, Baluta (87. Mashike Sukisa), Michal (70. Kuchta), Pešek (87. Beran)- Rondič. Trenér: Hoftych.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu … Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny … AKTUÁLNĚ Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah … AKTUÁLNĚ Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje … AKTUÁLNĚ Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na … AKTUALIZOVÁNO Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v … LIFESTYLE Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde … AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz