7. 12. svátek má Ambrož

Příbram plánuje změny v parkování, platbu i pro rezidenty a nové parkovací domy

21. října 2021   (12:58)
Příbram plánuje změny v parkování, platbu i pro rezidenty a nové parkovací domy
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V plánu jsou slevy pro důchodce. Nový parkovací režim by se měl týkat především Příbrami VII a centra města.Vedení města již několik měsíců připravuje koncepci parkování. Ta začíná získávat své první obrysy. Týkat se bude především Příbrami VII a centra města, kde je situace nejhorší. Lidé by se měli připravit na nová pravidla, poplatky a také výstavbu parkovacích domů.
Příbram podle analýzy trápí například skutečnost, že jen v centru denně zaparkuje zhruba 500 vozidel, jejichž řidiči pouze přestoupí na autobusy a směřují dále do Prahy. Takto zaparkované vozy samozřejmě zabírají místa a jsou pro dopravu v centru velkým problémem. Problémem je i to, že jen v centru parkuje denně zhruba 300 aut v rozporu s předpisy, kdy není ponechán dostatečný průjezd pro vozidla IZS, stojí na přechodech pro chodce, či veřejné zeleni. Celkově ve městě chybí několik stovek parkovacích míst.
Proto se v koncepci parkování objevuje několik bodů, které mají tyto problémy řešit. Jedná se například o vyznačení legálních ploch pro parkování, rozšiřování parkovacích míst, či výstavba parkovišť P+R mimo centrum a parkovacích domů přímo ve městě. Město chce najít i opatření, které omezí parkování velkých vozidel v blízkosti sídlišť.
Zřejmě největší diskuzi ale rozpoutává zavedení vyznačených zón v rizikových oblastech. Rezidenti sice budou mít možnost zakoupit zvýhodněnou parkovací kartu (aktuálně se předpokládá 1000Kč/rok), konkrétní řešení se ale nelíbí opozičním zastupitelům.

„Poskytne město občanům pro příslušnou zónu jen tolik parkovacích oprávnění, kolik bude v dané zóně parkovacích míst? Pokud ne, jak zaručí, že po zavedení zpoplatnění každý vždy místo k zaparkování v blízkosti bydliště snadno a rychle najde? A pokud tato záruka nebude, v čem bude pro tohoto „nadlimitního“ řidiče-rezidenta rozdíl oproti dnešku?,“ ptá se například zastupitel Šance pro Příbram Vladimír Král. Podle místostarosty Martina Buršíka (dříve ANO) se ale jedná o model, který funguje i v jiných městech.  
 „Nedostatek míst i po zavedení systému budeme kompenzovat parkovacími domy. V současnosti pracujeme na třech lokalitách – Milínská/Ryneček, Sídliště/Pod Čertovým pahorkem, autobusové nádraží –, kde je nejvyšší nedostatek denních nebo nočních míst. Pro přespolní budou sloužit rovněž záchytná parkoviště na Flusárně (budeme stavět v roce 2022), pod Svatou Horou a v rámci parkovacího domu na autobusovém nádraží,“ dodává k tématu závěrem Martin Buršík.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub PečenkaDalší články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok. Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz