16. 10. svátek má Havel
Příbram plánuje uzavřít memorandum o spolupráci v otázce Jihovýchodního obchvatu

2. září 2021   (19:16)
foto, video: Ředitelství silnic a dálnic

O podpisu memoranda rozhodnou zastupitelé na svém příštím jednání.


Zastupitelé se budou na svém dalším jednání zabývat memorandem o společném postupu města Příbram a osadních výborů Zdaboř, Žežice a Brod v otázce stavby Jihovýchodního obchvatu. Podpis tohoto memoranda doporučuje i rada města. Důvodem vzniku tohoto memoranda je obava před nárůstem hluku v několika zasažených částech města. A právě proti těmto negativním vlivům má město Příbram a osadní výbory bojovat.

Účelem memoranda je tak například snaha o vybudování protihlukových stěn v celé délce obchvatu v místech, kde je obytná zástavba. Pokud by je nebyl ochotný vybudovat investor, kterým je ŘSD, osadní výbory a město Příbram by se je pokusilo vybudovat z vlastních zdrojů.
K tomuto účelu by měl vzniknout fond, kde by se hromadily finanční prostředky. Dále se osadní výbory a město Příbram chystá zavázat k výsadbě zeleně podél obchvatu pro snížení negativních dopadů a také k regulaci dopravy ve Zdabořské a Brodské ulici a dalších místech, kde hrozí po výstavbě obchvatu zvýšená dopravní zátěž.

Stavba obchvatu (jeho druhé části) by podle informací ŘSD mohla začít již v příštím roce. Dokončena by pak měla být v roce 2024.

 
Stavba desetikilometrového obchvatu Příbrami byla plánovaná už před rokem 1989. Rozdělena je do tří úseků, druhá část mezi Bohutínem a Brodem byla doporučena k výstavbě dříve než zbylé dva úseky. 

Plánovaná trasa má své kritiky, obyvatelé části Zdaboř se obávají hluku a zhoršení kvality bydlení -  kritizují výškové umístění stavby. Lidé z Březových Hor naopak na novou silnici netrpělivě čekají. Obchvat jim má ulevit od nadměrné dopravy.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz