22. 5. svátek má Emil




Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách

20. ledna 2020   (19:15)
Příbram plánuje úpravy náměstí J. A. Alise na Březových Horách

Vyhlášení architektonické soutěže navrhli místní lidé, radnici se nápad zamlouvá



Nová podoba náměstí J. A. Alise na Březových Horách v Příbrami by měla vzejít z architektonické soutěže. Její vyhlášení navrhli místní lidé, radnici se nápad zamlouvá. Podle uskupení A-tým, které sdružuje zejména architekty spjaté s Příbramí, je vyhlášení veřejné architektonické soutěže nejvhodnější variantou, z níž mohou vzejít různorodé návrhy a ohromné množství invence.

Starosta Jan Konvalinka (za ANO) takové řešení podporuje. "Mně osobně se ta architektonická soutěž, vůbec ten nápad, líbí. Vnímám Březové Hory jako svébytnou část města a myslím si, že by bylo dobré, aby oni sami si tak trochu mohli říci, co v této části města chtějí a nechtějí," řekl na adresu iniciátorů soutěže.

Jelikož se návrh zrodil až závěrem roku, nejsou náklady na soutěž zahrnuty do letošního rozpočtu. Radnice si s tím ale podle starosty poradí. "Pokud nějaký náklad vznikne ještě v tomto roce, bude moci být sanován z rezerv odboru investic a rozvoje města," dodal Konvalinka.

Podle členky A-týmu Markéty Škodové, která zároveň zasedá v osadním výboru Březové Hory, si náměstí J. A. Alise zaslouží velkou pozornost nejen kvůli lidem, kteří tu bydlí, ale i kvůli desetitisícům turistů, kteří tudy každoročně projdou při návštěvě Hornického muzea.

"Centrum Březových Hor je vizitkou celé Příbrami a to, že tento prostor je naše 'rodinné stříbro', zohledňuje nejen jeho historie, dochovanost, ale i památková ochrana," uvedla Škodová. Proto je ráda, že vedení Příbrami přijalo za svůj návrh osadního výboru Březových Hor, aby se uvažovaná rekonstrukce náměstí neodvíjela od výběrového řízení na dodavatele projektové dokumentace, ale na základě architektonické soutěže. Na formulaci jejího zadání by se podle Škodové měli kromě odborníků a úřadů podílet i místní.

"Avizovaný krok radnice, který by byl de facto prvním reálným využitím v jiných městech osvědčené praxe, by se mohl stát impulzem pro systematické vypisování soutěží při řešení větších investic do veřejného prostoru a staveb v Příbrami," míní Profant.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč … DOPRAVA Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších … TIP NA VÝLET Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, … Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi … SPORT Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o … POLITIKA Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz