21. 4. svátek má Alexandra




Příbram padla i na domácí půdě, opět po vyrovnaném výkonu

23. března 2015   (08:02)
Příbram padla i na domácí půdě, opět po vyrovnaném výkonu
foto: pribram.cz

Čtvrté utkání, které může být poslední, se hraje dnes od 18 hodin.



Do utkání vstoupili mnohem lépe domácí, vytvořili si rychlý náskok a vedli 8:3 při prvním technickém timu. Poté ale jakoby polevili a dovolili hostům, aby jejich náskok stáhli. Stále to ale nebyl optimální výkon, který Jihostroj předváděl, vyrobil několik chyb na příjmu a domácím Kocourům se tak podařilo znovu odskočit, mimo jiné také díky skvělému útoku domácího univerzála Tomasze Josefackého. V koncovce se hra na moment ještě zdramatizovala, ovšem domácí si mírný náskok udrželi a dotáhli první set do vítězného konce.

Druhý set byl velmi podobný tomu prvnímu, avšak s opačným scénářem. Lepší vstup do setu předvedli hosté, kteří začali předvádět mnohem koncentrovanější hru, jak na příjmu a útoku, tak i při obraně v poli. Díky zlepšené přihrávce se hosté mohli lépe opřít o svoje útočné síly a dařilo se dobře kombinovat i středem sítě. Hosté si vytvořili náskok, který se jim podařilo udržet až do koncovky a domácí i přes velkou snahu nedokázali náskok hostů stáhnout. Kromě toho se ve druhém setu hostujícímu celku povedlo dohromady 4x úspěšně zablokovat oproti pouze jednomu úspěšnému bloku domácích.

Ve třetím setu začali znovu lépe domácí, dařilo se jim poměrně slušně na příjmu a byly to hlavně bodové míče, které velmi často úspěšně dohrával již zmíněná domácí univerzál. Hosté si ale nenechali domácí příliš utéci, na příjmu byli ještě mnohem úspěšnější a ve druhé půli setu se jim podařilo zabrat a po několika nevynucených chybách domácích, jít do vedení. Několik skvěle ubráněných balonů v koncovce třetího setu stále ještě dávalo domácím naději, která ovšem velmi rychle vyprchala kvůli chybám na útoku domácích v klíčových momentech a na druhé straně bezchybně precizní hrou hostů, kteří tak šli do vedení 2:1 na sety.

Čtvrtý set byl asi nejvyrovnanější ze všech setů. Od začátku setu bylo skore velmi těsné, maximální rozdíl až do druhého technického timu byl maximálně dvoubodový. Domácím se podařilo celkem pětkrát zablokovat, ovšem hostům bylo jasné, že nejvíce nahrávek chodí stále dokola na domácího univerzála a mnohem častěji si na něj dokázali počkat a přestože jediný balon nezkazil, hostům se ho povedlo mnohokrát buď nadrazit či skvěle vychytat v poli. V koncovce se dařilo opět více hostům, a přestože to bylo ještě pořádné drama, nakonec skončilo ke zklamání domácí haly výhrou hostů 3:1 na sety. O možné vyrovnání se domácí připravili několika vlastními chybami v koncovce, nepomohlo ani jedno špatné postavení v prostřední fázi setu a sporný verdikt rozhodčího, který tak rovněž pomohl hostujícímu celku.

Domácí
Kapitán Martin Böhm: „Dnes to byl velmi vyrovnaný zápas, v prostředních částech setu, jsme měli možná trochu navrch, ale v koncovkách byl naopak lepší soupeř. Nakonec nám trochu došly síly a nedokázali jsme uhrát bodové balony, které jsme uhrát měli.“

Trenér René Dvořák: „Odehráli jsme velmi dobře první set, potom měl ale soupeř v každém setu v koncovkách navrch, což jsme se snažili dohnat, ale bohužel se nám to nepodařilo.“

Hosté
Kapitán Filip Habr: „Viděli jsme utkání ve stejném duchu jako předchozí dvě utkání u nás doma, Příbram hrála dobře a my jsme si to museli tvrdě vybojovat a je vidět, že stále hrozně zaostáváme za našimi loňskými výkony.“

Trenér Jan Svoboda: „Opět jsme viděli vyrovnané utkání, myslím si, že domácí dnes nepředvedli takový výkon jako v předchozích dvou utkáních, kdy byli velmi úspěšní při dohrávání bodových balonů. To jim dnes už tolik nevycházelo, a přestože to bylo až v koncovkách, tak si myslím, že jsme byli dnes oproti předcházejícím utkáním před Příbramí.“

Euro Sitex Příbram-VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (23,-21,-22,-23)

Rozhodčí: Buchar, Němeček, Sláma, Müller
Počet diváků: 728

Sestava domácí: Ulč, Böhm, Anděl, Josefacki, Čížek, Owens, Libero Juračka
Střídali: Dvořák, Kuchař, Suda

Sestava hosté: Kuliha, Tibitanzl, Habr, Michálek, Mach, Kriško, Libero Hupka
Střídali: Zapletal, Fila

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: cvf
autor: Štěpán Chvosta








Další články

Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích. Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v … POLITIKA Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned … Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz