Příbram otevřela nové parkoviště Na Flusárně
3. března 2023 (11:32)
Příbram dokončila parkoviště Na Flusárně pro 100 aut. Sloužit by mělo hlavně lidem z okolních obcí, kteří v Příbrami nechávají auta a pokračují autobusem do Prahy. Práce začaly v září a vyžádaly si 14,3 milionu korun. Od dnešního dne začal zkušební provoz, parkovné se až do června nebude vybírat.
Projekt podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) počítá i s nabíjecí stanicí pro elektromobily. "Vedeme ještě jednání s ČEZ o osazení nabíječek," uvedl Konvalinka. Na parkovišti je také nové veřejné osvětlení.
Záchytné parkoviště má uvolnit v centru Příbrami parkovací místa. Zpočátku bude parkování zdarma, po plánovaném zavedení parkovacích zón za poplatek. "Bude to parkoviště primárně určené pro pendlery," uvedl starosta.
Parkovací místa podle radnice většinou blokují řidiči z okolních obcí, kteří v Příbrami nechají svá auta. Problémem je i nedostatek míst na sídlišti, které není na tak velké množství aut projektované. Město proto výhledově počítá s vytvořením parkovacích zón, chce tak získat víc míst pro noční parkování na sídlišti i pro krátkodobé denní parkování v širším centru města. Zvýhodněni by měli být lidé, kteří v Příbrami bydlí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne zlevnila
•Dostavbě dálnice D4 začíná stavební sezóna, řidiče čeká řada omezení
•V únoru na silnicích ve Středočeském kraji zemřeli dva lidé, meziročně o dva méně
Další články
Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války
Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších …
TIP NA VÝLET
Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, …
Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH
Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi …
SPORT
Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit
Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o …
POLITIKA
Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami
Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od …
KULTURA
Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram
Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení …
SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici
Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny
Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na …
ZAJÍMAVOSTI
Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky
Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v …
KULTURA





