Příbram otevře do konce února parkoviště Na Flusárně
4. února 2023 (07:14)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Záchytné parkoviště má uvolnit v centru Příbrami parkovací místa. Zpočátku bude parkování zdarma, po plánovaném zavedení parkovacích zón za poplatek.
Příbram dokončuje parkoviště Na Flusárně pro 100 aut, do konce února bude otevřeno v režimu předčasného užívání. Sloužit by mělo hlavně lidem z okolních obcí, kteří v Příbrami nechávají auta a pokračují autobusem do Prahy. Práce začaly loni v září a vyžádaly si 14,3 milionu korun.
Projekt podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) počítá i s nabíjecí stanicí pro elektromobily. „Vedeme ještě jednání s ČEZ o osazení nabíječek,“ uvedl již dříve Konvalinka. Na parkovišti se dokončuje také nové veřejné osvětlení. „Kolaudace parkoviště by měla proběhnout v červnu, do té doby bude probíhat vyhodnocení vlivu na okolí, zejména hlučnost,“ řekl dnes pribram.cz starosta.
Záchytné parkoviště má uvolnit v centru Příbrami parkovací místa. Zpočátku bude parkování zdarma, po plánovaném zavedení parkovacích zón za poplatek. „Bude to parkoviště primárně určené pro pendlery,“ dodal starosta.
Parkovací místa podle radnice většinou blokují řidiči z okolních obcí, kteří v Příbrami nechají svá auta. Problémem je i nedostatek míst na sídlišti, které není na tak velké množství aut projektované. Město proto výhledově počítá s vytvořením parkovacích zón, chce tak získat víc míst pro noční parkování na sídlišti i pro krátkodobé denní parkování v širším centru města. Zvýhodněni by měli být lidé, kteří v Příbrami bydlí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne znovu zdražila, benzin téměř o korunu
•V lednu na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo sedm lidí, meziročně o pět více
•Od dubna dojde ke změně jízdného PID ve Středočeském kraji
Další články
Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats
V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve …
SPORT
Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci
Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu …
Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu
Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah …
AKTUÁLNĚ
Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá?
Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje …
AKTUÁLNĚ
Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník
K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na …
AKTUALIZOVÁNO
Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky.
Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v …
LIFESTYLE
Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu
Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde …
AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět
Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala …
AKTUÁLNĚ
Prázdniny mohou skončit tragédií. Policie připomíná, jak ochránit děti před nejčastějšími úrazy
Letní prázdniny jsou pro děti obdobím her, výletů a dobrodružství. Právě během nich …
AKTUÁLNĚ





