Příbram otevírá vnitřní bazén, v provozu bude i v dopoledních hodinách
11. června 2020 (12:32)
foto: ava Poláková
Aquapark, poslední středisko Sportovního zařízení města Příbram, které doposud zůstávalo kvůli koronaviru ještě uzavřeno, nyní otevírá. Provoz bude zahájen v pátek 12. června v 6:00, návštěvníci mohou využívat oba bazény a tobogany, mimo provoz zůstávají z důvodu nařízení vlády vířivky, parní kabina a vodní chrlič.
Aquapark byl z důvodu koronavirové epidemie a následných dalších opatření uzavřen celé tři měsíce. Takovou odstávku příbramský bazén dlouho nepamatuje. „Aquapark běžně bývá pro občany v provozu 362 dní v roce, kdy je zavřeno pouze 24. prosince a o sanitárních dnech. Když se tak na situaci podíváme pozitivně, měli jsme teď hodně času na náročnější údržbu, na výměnu některých zařízení, která se z důvodu nepřetržitého provozu dlouhodobě pouze opravovala a důkladný úklid všech prostor. Bohužel, právě při údržbových pracích se objevily komplikace stavebně-technického rázu, které přípravu bazénu o něco protáhly. Konkrétně se jednalo o opravu dlažby dna plaveckého bazénu,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba. Po dokončení oprav a napuštění bazénu se čekalo ještě na výsledky hygienických vzorků vody, bez kterých nelze bazén provozovat.
Od páteční šesté hodiny ranní bude nyní Aquapark opět otevřen, a to i v dopoledních hodinách, kdy je běžně bazén v červnu ještě vyhrazen pro plaveckou výuku. Ta se však začne znovu realizovat až v září. Mimo provoz zůstávají z nařízení vlády vířivé vany, parní kabina a vodní chrlič v malém bazénu, tedy zařízení, která za provozu vytvářejí aerosol a jsou tak riziková. Bazén nyní bude otevřen klasicky, ve všední dny od 6:00 do 22:00, v sobotu od 10:00 do 21:00 a v neděli od 8:00 do 20:00. Tobogany poběží již nyní v prázdninovém režimu, tedy každý den od 10:00 do 20:00. Ve všední dny je v odpoledních hodinách zapotřebí počítat s tréninky sportovních klubů a spolků a omezeným počtem plaveckých drah. Rozpis obsazenosti je dostupný u vchodu do Aquaparku a na webových stránkách www.szm.pb.cz.
Okamžitá kapacita vnitřního bazénu je omezena na 140 návštěvníků, včetně sauny. Ve všech prostorách je nutností dodržování rozestupů min. 2 metry, rouška či jiný ochranný prostředek dýchacích cest není povinný. Při vstupu je návštěvník povinen provést dezinfekci rukou.
Sobotní ranní plavání pro seniory se bude konat 13., 20. a 27. června, přes prázdniny se potom toto plavání nekoná. Aquagym v červnu nebude, první lekce, která se po delší pauze uskuteční, proběhne v úterý 14. července.
Sauna je ve zkráceném provozu otevřena již od 26. května a venkovní bazén za hezkého počasí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Miroslava Poláková
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Příbram řeší bizarní problém: spodní prádlo spláchnuté ve veřejné toaletě vyřadilo WC z provozu.
Jen pár hodin před začátkem Hornických slavností muselo město řešit nepříjemnou …
Potkali jste zmiji nebo užovku?
Sezona je v plném proudu a když je příznivé počasí, vyráží do přírody stále více lidí. …
POZNÁVÁME BRDY
Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava
Milovníci gulášů, zbystřete! V sobotu 13. června se na Starém kluzišti v Březnici …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo?
Poslední dobou člověk slyší jednu větu skoro na každém kroku: „Ty ceny nemovitostí …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí
Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda
Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město …
KULTURA
Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení
Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné …
FOTO
Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi
Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem …
AKTUÁLNĚ
Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky
Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. …
TIP NA VÝLET
Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra
Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v …
KULTURA




