2. 3. svátek má Anežka




Příbram oslaví v září Den železnice

19. srpna 2018   (12:35)
Příbram oslaví v září Den železnice
foto: Spolek Rakovnicko – Protivínská dráha

Jízdu parním vlakem z Berouna přes Příbram do Březnice a zpět si budete moci dopřát v den oslav.


Jen málo lidí si letos vzpomnělo, že právě 1. květnový den přijel do Příbrami první rychlík. Ano, bylo tomu neuvěřitelných 110 let. Tuto dobu si budete moci připomenout na příbramském nádraží 8. září od 10 hodin. Druhou zářijovou sobotu zde proběhne regionální Den železnice. Čeká na vás bohatý program a samozřejmě se budete moci i s nostalgickým pocitem svézt parním vlakem nebo na drezíně.

Jsou pro vás připravovány jízdy parním vlakem z Berouna přes Příbram do Březnice a zpět, prohlídka vlaku Cyklo Brdy na příbramském nádraží a jízdy na historickou vlečku do Kovohutí. Při komentovaných prohlídkách si budete moci prohlédnout pracoviště řízení železničního provozu. Nebude chybět divadelní představení hry „Bedřich Hrozný" Divadla za vodou z Čenkova nebo hudební vystoupení skupin V Original a Pe & Pe. Sběratelé budou moci navštívit putovní výstavu turistických známek v železničním voze. Nezapomnělo se ani na promítání filmů se železniční tématikou. Oslavy potrvají až do 19 hodin.

Jízdy zvláštních parních vlaků u příležitosti oslav Dne železnice v Příbrami

jízdy zvláštních vlaků vedených historickou parní lokomotivou v úseku Beroun – Příbram a zpět + 2 x Příbram – Březnice a zpět

jízdy zvláštních retro vlaků vedených historickou motorovou lokomotivou v úseku Příbram – Jince a zpět

v úseku Jince – Příbram – Březnice – Příbram, bude parní vlak doprovázen postavami z divadelní hry Bedřich Hrozný, odpolední parní vlak z Příbrami do Březnice a zpět, pak bude doprovázen hudební skupinou Pe & Pe
Jízdy zvláštních parních vlaků u příležitosti …
foto: Spolek Rakovnicko – Protivínská dráha

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Info: Spolek Rakovnicko – Protivínská dráha
autor: mip








Další články

Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Oblastní nemocnice Příbram dokončuje přestavbu části porodnice, díky níž vznikne … Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. … AKTUALIZOVÁNO Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól FK Příbram vstoupila do jarní části Chance Národní ligy bojovným výkonem na hřišti … VIDEO Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na silnicích středočeského kraje zemřelo v únoru při dopravních nehodách šest lidí. … DOPRAVA Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte  s vlastníky Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte s vlastníky Fantova louka patří k nejcennějším přírodním místům v Příbrami. Mokřadní louky, … NEPŘEHLÉDNĚTE Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Nedaleko Nové Vsi pod Pleší v oblasti Bažantnice se v neděli stala nehoda. Řidič … FOTO Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Hygienická stanice hlavního města Prahy vyhlásila hned několik výrobků za nebezpečné. … NEPŘEHLÉDNĚTE Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Před deseti lety začalo v Příbrami Dobrovolnické centrum ADRA propojovat lidi, kteří … ROZHOVOR
Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Lyžařské areály na Příbramsku hlásí stále dostatek sněhu a plánují provoz minimálně do … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz