7. 12. svátek má Ambrož

Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem

21. října 2021   (16:50)
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v Příbrami mělo být ještě více, až 800.Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem. Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun, osazeny by měly být do konce roku, informovala mluvčí radnice Eva Švehlová.
Podle místostarosty Martina Buršíka (dříve ANO) jsou nyní stojany ve výrobě a postupně mají po městě přibývat. "Budou osazovány jak do zeleně, tak i do dlažby nebo do chodníku," uvedl Buršík. Ve vnitřním městě se instalace neobejde bez konzultace s památkáři.
Do budoucna by stojanů v Příbrami mělo být ještě více, až 800. V první várce jich město dalo vyrobit 300. "Budou se osazovat podle poptávky. Podle toho, jak budou využívané, tak je budeme přidávat," dodal Buršík.
Příbram si v minulosti dala zpracovat koncepci cyklodopravy, která zohledňuje i provázání s MHD a dalšími formami cestování. Z dokumentu vyplynulo, že lidé by uvítali lepší propojení s okolními obcemi. Město má přitom podle koncepce pro rozvoj cyklistiky dobré předpoklady. Díky krajinné rozmanitosti může nabídnout všechny druhy cyklistických tras od nenáročných kolem vodních toků až po trasy vhodné pro horská kola. Nabízejí se například ve směru do Brd, kde se lze dále napojit na rozsáhlou síť cyklotras na území chráněné krajinné oblasti.zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub PečenkaDalší články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok. Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz