30. 3. svátek má Arnošt




Příbram odbahnila Čekalíkovský rybník a opravila jeho hráz a dno

25. ledna 2022   (12:13)
Příbram odbahnila Čekalíkovský rybník a opravila jeho hráz a dno
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Práce u rybníka budou na jaře pokračovat, město chce v jeho okolí za 30 milionů korun vytvořit park.


Příbram odbahnila Čekalíkovský rybník a opravila jeho hráz a dno. Rekonstrukce vyšla na čtyři miliony korun, z toho 1,4 milionu pokryla dotace z Operačního programu Životní prostředí. Práce u rybníka budou na jaře pokračovat, město chce v jeho okolí za 30 milionů korun vytvořit park. Hotovo by mělo být vše v létě, řekl starosta Jan Konvalinka (za ANO).

První etapa kromě odbahnění a opravy hráze zahrnovala i vybudování odtoku a mol. "Při stavbě jsme se potýkali s mnoha problémy, jedním z nich byla netěsnost dna," uvedl starosta. K opravě bylo nutné použít jíl, nyní už podle Konvalinky voda z rybníka neuniká.
Následovat bude druhá etapa, kterou jsou parkové úpravy v okolí. Město nyní zpracovává podklady pro veřejnou zakázku, u rybníka vznikne klidová zóna se stromy, lavičkami, mlatovými cestami, herními prvky a altánkem.
Součástí parku bude i odkaz na historii italských uprchlíků z horských oblastí Valle di Ledro, kteří se dostali i do Příbrami. V Itálii nyní vzniká socha, která bude v parku odhalena, město počítá i s osazením lavičky Giuliana Pellegriniho, dlouholetého starosty svazku obcí Valle Di Ledro.

Obyvatelé údolí Valle di Ledro, které tehdy patřilo Rakousku-Uhersku, museli na příkaz úřadů v květnu 1915 opustit své domovy, protože se k nim blížila válečná fronta. Předpokládalo se, že budou zpět za pár dní, do rozstřílených a vybrakovaných domů se však mohli vrátit až za čtyři roky. Přes 10.000 evakuovaných Italů našlo dočasně svůj domov v Čechách.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika … AKTUÁLNĚ Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník … SPORT Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně … AKTUÁLNĚ Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí … ŠKOLSTVÍ Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují … NEPŘEHLÉDNĚTE Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším … ROZHOVOR Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: … ZAJÍMAVOSTI Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který … NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz