21. 6. svátek má Alois

Příbram od příštího týdne obnoví placené parkování

11. května 2020   (18:11)
Příbram od příštího týdne obnoví placené parkování
foto: pribram.cz

Jiná města se k běžnému režimu vrátila dříve, například v Benešově se za parkování platí už od počátku minulého týdne.


Příbram od příštího týdne obnoví placené parkování. V pondělí 18. května budou přesně po dvou měsících opět zprovozněny parkovací automaty a platit začnou barevně rozlišené parkovací zóny, informovala dnes mluvčí radnice Eva Švehlová. Jiná města se k běžnému režimu vrátila dříve, například v Benešově se za parkování platí už od počátku minulého týdne.

Švehlová připomněla, že se zavedením nouzového stavu vláda doporučila zrušit parkovací zóny. V Příbrami se za parkování neplatí od 17. března a tento stav potrvá do neděle, a to i přesto, že mnohá jiná města již parkování zpoplatnila. "V okamžiku, kdy vláda vydala rozhodnutí o znovuzavedení parkovacích zón a s tím spojené zpoplatnění parkování, rozhodli jsme se pro občany Příbrami výhodu bezplatného parkování prodloužit do 17. května," uvedl starosta Jan Konvalinka.
Radnice už dříve oznámila, že chce nadále podporovat individuální dopravu a zároveň veřejnosti a podnikatelům pomoci s návratem k běžnému stavu. Úlevy se dočkají i ti, kteří mají předplacené parkovací karty. V Příbrami je několik barevně rozlišených parkovacích zón. V modré a zelené je možné zakoupit měsíční parkovací kartu nebo si zajistit dlouhodobé parkovací karty. Všem lidem, kteří mají předplacené karty, bude podle radnice jejich platnost automaticky prodloužena.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz