Příbram obnoví venkovní trhy. Stánkaři ale musejí dodržet větší rozestupy
21. dubna 2020 (13:23)
Mezi vládou uvolňovanými aktivitami jsou od tohoto týdne také trhy. V Příbrami tento fakt znamená, že první trhy budeme moci navštívit 22. dubna.
V současné době připadají v úvahu tři místa, na kterých se trhy budou konat. Jde o náměstí 17. listopadu, kde trhovci mohou prodávat každý všední den. Na Václavském náměstí bývají stánky pravidelně ve středu a v sobotu. Na farmářské trhy jsou občané zvyklí chodit první a třetí sobotu v měsíci na Dvořákovo nábřeží.
Od 22. dubna budou trhy pozvolna obnovovány, ovšem za upravených podmínek. „V souvislosti s nařízením vlády bude muset být dočasně omezen počet stánků. Pro další pokračování trhů žádáme o dodržování hygienických předpisů, zejména zakryté dýchací cesty a udržování odstupů nejméně 2 metry. Věříme, že se postupem času opět vrátíme k běžnému provozu. Začínáme 22. dubna na Václavském náměstí. Přijede oblíbený pan Kloubský a jeho zelinářská farma,“ zní informace ze živnostenského úřadu.
Od 22. dubna budou trhy pozvolna obnovovány, ovšem za upravených podmínek. „V souvislosti s nařízením vlády bude muset být dočasně omezen počet stánků. Pro další pokračování trhů žádáme o dodržování hygienických předpisů, zejména zakryté dýchací cesty a udržování odstupů nejméně 2 metry. Věříme, že se postupem času opět vrátíme k běžnému provozu. Začínáme 22. dubna na Václavském náměstí. Přijede oblíbený pan Kloubský a jeho zelinářská farma,“ zní informace ze živnostenského úřadu.
Jeden termín navíc je oproti původnímu stavu vypsán na červen. V tomto měsíci se měly trhy s ohledem na běžecký závod konat pouze jednou, ale s odložením zmíněného závodu budou i v červnu trhy dvakrát, tedy 6. a 20. června.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Tomáš Pečenka
Další články
TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel
Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na …
AKTUÁLNĚ
Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století
Příbramsko má v archivech desítky autentických záznamů o počasí, neúrodách a …
HISTORIE
Zůstala. Nevzdala to. Bojovala jednou rukou. Lucie Pudilová po operaci o bolesti i návratu
Zápas na Štvanici jí vzal palec, ale ne chuť bojovat. Lucie Pudilová po operaci poprvé …
ROZHOVOR
Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“
Centrem Příbrami dnes prošel první Duhový pochod hrdosti. Akce s názvem Příbram Pride …
FOTOGALERIE
Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem
Odkaz Jakuba Jana Ryby bude v Rožmitále pod Třemšínem připomínat jedenáct nových …
ZAJÍMAVOSTI
Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl
Na boj proti suchu včetně nových přehrad chce vláda vynaložit čtyři miliardy korun. Na …
AKTUÁLNĚ
Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení
Vysoké teploty ještě nekončí. Nad východní Evropou se drží tlaková výše a do Česka …
AKTUÁLNĚ
Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival
Domov Svatý Jan letos slaví 40 let od svého založení. Za tu dobu se stal místem, kde …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hbití a tajemní obyvatelé brdských plání a pasek. Ještěrka obecná a živorodá mají rozdílný svět
Jsou nenápadné, tiché a většinou je zahlédnete na krátký okamžik. Záblesk pohybu v …
POZNÁVÁME BRDY
Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám
Překročili jsme další hranici, která ještě před rokem vypadala jako něco, co se nás …
NEPŘEHLÉDNĚTE





