27. 1. svátek má Ingrid




Příbram nevyhoví ministerstvu, vyhláška o zkráceném nočním klidu platí dál

22. června 2022   (06:19)
Příbram nevyhoví ministerstvu, vyhláška o zkráceném nočním klidu platí dál
foto: pixabay

Celá záležitost se může dostat až k Ústavnímu soudu ČR.


Příbramští zastupitelé odmítli výzvu Ministerstva vnitra ke změně vyhlášky o nočním klidu. Tomu se nelíbí fakt, že během letních prázdnin má být během pátků a sobot platný noční klid až od 23:00. Město tím chce podpořit komunitní život a pomoct provozovatelům restauračních zařízení po epidemii koronaviru.

„Na základě podnětů občana Ministerstvo vnitra napsalo, že je náš postup v rozporu se zákonem a vyzvalo nás k nápravě. My si myslíme, že naše úprava není v rozporu se zákonem a že nevyhovění požadavku ministerstva je na místě,“ přednesl ve svém příspěvku starosta města Jan Konvalinka (za ANO).
S jeho názorem se ztotožnila i zastupitelka Jiřina Humlová (KSČM), podle které může jít pouze o názor jednoho nebo dvou ministerských úředníků a konečný výklad musí udělat až Ústavní soud, který by tím napověděl, jak tyto situace řešit napříč republikou.
Ministerstvo vnitra se ve své výzvě městu opírá o rozsudek Ústavního soudu, který uvádí, že veřejný zájem, kterým je nerušený odpočinek v noční době, má převažovat nad zájmem udržení místních tradic a upevňování mezilidských vztahů skrze hlasité noční aktivity. Důležitost těchto dvou elementů se může prostřídat pouze v případě výjimečných událostí, o kterých jsou ale obyvatelé předem informováni. Právě v případě úpravy v městské vyhlášce toto kritérium splněno není.

Proti městské vyhlášce opakovaně vystoupila zastupitelka Dagmar Říhová (Šance pro Příbram), na kterou se s opačným názorem obrátilo několik předsedů sdružení vlastníků bytových jednotek. Podle Říhové obyvatele nezajímá potencionální nesoulad s právním řádem, ale především to, že nebudou moci žádným způsobem vymáhat svoje práva na odpočinek a spánek. Říhová připomněla, že po přijetí vyhlášky mohou například obyvatelé v panelových domech pořádat hlasité večírky s hudbou až do 23. hodiny.
Zastupitelé přesto většinově zamítli vyhovění výzvy od ministerstva, které tak zřejmě celou záležitost bude řešit formou soudního řízení.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 … Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v … Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká … Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby … V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici … FOTO Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci … Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. … Nepřehlédněte Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a … Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. … FOTOGALERIE
Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Sociální sítě zažívají v posledních letech prudký nárůst agresivity, radikalizace a … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz