Příbram nebude zavádět sdílená kola, cena je podle radnice nevýhodná
26. dubna 2023 (17:05)
foto: freepik
Projekt počítal s pořízením 40 mechanických a 40 elektrických kol, lidé si je měli podobně jako jinde půjčovat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.
Příbram nebude zavádět sdílená kola, cena by byla podle radnice pro město nevýhodná. Zároveň chybí potřebná infrastruktura, musely by se nejdříve vybudovat dobíjecí stanice pro elektrokola, řekl dnes novinářům první místostarosta Vladimír Karpíšek (za ANO). Záměr schválilo ještě minulé vedení města. Projekt počítal s pořízením 40 mechanických a 40 elektrických kol, lidé si je měli podobně jako jinde půjčovat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.
Karpíšek uvedl, že se sešel se zástupcem firmy, která měla o zakázku zájem, a dospěl k závěru, že by cena byla pro město nevýhodná. Za pronájem jednoho kola by muselo platit 5000 korun měsíčně. Poukázal i na to, že v Příbrami nejsou dobíjecí stanice. "V tuto chvíli to padá," uvedl Karpíšek.
Podle něj je potřeba vytvořit koncepci do budoucna a zjistit, jaký by byl o službu zájem. Připomněl, že v příštích dnech začíná řada akcí zaměřených na cyklistiku, například výzva Do práce na kole. "Pokud uvidíme, že Příbramáci mají skutečně zájem o cyklistiku, tak se tomu v budoucnu budeme věnovat, ale v tuhle chvíli mi to nedávalo smysl," dodal místostarosta.
Sdílená kola mohou využívat lidé například v Kladně, Berouně, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku nebo v Říčanech u Prahy. Od května je zavede také Benešov. Na 16 stanovištích si lidé budou moci půjčit celkem 50 mechanických kol.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Rekonstrukce prvního mostu ve Školní ulici bude dokončena na konci května
•Příbram chystá rekonstrukci dopravního hřiště. Pozemek odkoupí za tři miliony
•V Příbrami bude v květnu uzavřená ulice Ivana Olbrachta
Další články
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony.
Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří …
AKTUÁLNĚ
Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží
Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství
Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým …
ZVÍŘATA




