1. 2. svátek má Hynek




Příbram nabízí zdarma kurzy sebeobrany

10. ledna 2017   (17:48)
Příbram nabízí zdarma kurzy sebeobrany
foto: íbram

Výcvik bude provádět policejní instruktor a dlouholetý lektor juda.



Pro nový rok připravila Příbram pro své občany kurz sebeobrany, jehož velkou předností je, že za něj zájemci nezaplatí ani korunu. Nový preventivní program Sebeobrana a bezpečí se dělí do tří základních částí, aby ideálně odrážel potřeby jednotlivých cílových skupin. „Rádi bychom, aby se zúčastnili hlavně ti nejohroženější, tedy senioři, děti a dospívající a dívky a ženy,“ uvedla Jaroslava Vodičková, velitelka příbramské městské policie.

Pro ženy a dívky
Pro širokou veřejnost, ale především pro ženy a dívky je určena první část kurzů. Výcvik startuje 27. února a bude se opakovat každé pondělí od 17.30 do 19.30 hodin, závěrečné setkání se uskuteční 1. května. Kurz potrvá 10 týdnů a každá lekce dvě hodiny. Frekventanti se budou scházet v tělocvičně v areálu bývalé 8. ZŠ (Žežická ulice) a povede je kompetentní policejní instruktor a dlouholetý lektor juda. „Během výcviku se každý seznámí nejen s technikami sebeobrany, které si bude moci bezpečně vyzkoušet, ale i s prostředky jako obranný sprej či obušek. K dispozici bude mít rukavice a obranný sprej, tělocvična pak bude vybavena dalšími pomůckami a ochranným oblekem Red Man,“ vysvětlil Luboš Řezáč, zástupce velitelky. Kapacita je omezena. Přihlášky je nutno zaslat na městskou policii Evě Šilhanové (eva.silhanova@mesto-pribram.cz, tel.:731 609 945, poštovní adresa: Městská policie Příbram – Eva Šilhanová, nám. T. G. Masaryka 121, Příbram I. 261 01).

Pro seniory
Druhá série kurzů se zaměřuje na seniory. Během přednášky a praktických ukázek se naučí, jak jednat v nebezpečné situaci nebo jak se bránit při napadení. „K dispozici budou opět různé pomůcky a figuranti, kteří pod dohledem instruktora vše předvedou a vysvětlí,“ doplnil Luboš Řezáč. Přednáška ve spolupráci se Senior Pointem Příbram trvá 2–3 hodiny.

Sebeobrana a osvěta
Třetí část programu, která spadá pod prevenci kriminality, je výuková přednáška pro základní školy. V rámci běžné výuky si žáci osvojí techniky sebeobrany, uvidí praktické demonstrace a instruktor popíše základy bezpečného chování. „Vzhledem k tomu, že se jedná o policejního instruktora a přednášek se budou účastnit i strážníci městské policie a asistenti prevence kriminality, bude výuka spojena i s další osvětovou činností,“ dodal Luboš Řezáč.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: red








Další články

Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA bojovnice Lucie Pudilová má za sebou návrat … Sport Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou Vánoční obrázky pro Ježíška letos dorazily na Svatou Horu nejen z Příbramska, ale také … FOTOGALERIE Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Už tuto neděli 1. února se v Bedřichově uskuteční 59. ročník ČEZ Jizerské 50. Na … Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Na nové dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí řešilo město Písek v roce 2025 přes 20.000 … Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, … Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem … Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF … Politika Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a … Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Rada města na svém posledním zasedání schválila jmenování nového ředitele Technických … Blesková zpráva
Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tento víkend čeká na zájemce zážitková dílna pro děti či komentovaná prohlídka výstavy …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz