2. 4. svátek má Erika




Příbram musí vypsat znovu některé zakázky, firmy nepodepsaly smlouvy

11. listopadu 2021   (19:28)
Příbram musí vypsat znovu některé zakázky, firmy nepodepsaly smlouvy
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

K nepodepsání smlouvy většinou dojde z důvodu pracovního vytížení dané firmy.


Rada města byla na svém posledním jednání zrušit několik zakázek, u kterých vysoutěžená firma nepodepsala smlouvu. Na opravu si tak minimálně do jara počkají v ulici Hornických učňů, Pod Struhami a Poštovní. Podle vedení města nejsou tyto situace před koncem roku nijak výjimečné. Firmy mají velmi často omezené pracovní kapacity z důvodu nedostatku kvalitních pracovníků na trhu práce.

„Pro město to pochopitelně přináší komplikace, a to v tom smyslu, že se jednak nevyčerpají alokované finanční prostředky, a hlavně, že se neuskuteční plánované opravy a obnova komunikací. Zakázky jsou tedy zrušené a budou znovu vyhlášené s termínem realizace na jaře. Firmy budou mít dostatek času se na zakázky připravit,“ řekl pribram.cz starosta města Jan Konvalinka.
Aktuálně se jednalo o společnost Silnice Nepomuk a Vodohospodářské stavby, které se výběrových řízení města Příbram zúčastňují pravidelně.

„Pochopitelně nás to štve, neboť to budí dojem, že se město řádně nestará o obnovu komunikací. Opak je však pravdou. Jsou věci, které ani při nejlepší vůli nedokážeme ovlivnit,“ dodává závěrem starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v … SPORT Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na … AKTUALIZOVÁNO Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale … ZAJÍMAVOSTI Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o … MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí … ROZHOVOR V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého … AKTUÁLNĚ Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbramský tým bojovníků z Rasken Gymu pokračuje v úspěšném tažení. O víkendu 28. … SPORT Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci se v posledních týdnech stále častěji objevují v okrajových částech Příbrami … AKTUÁLNĚ Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a … DOPRAVA
V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz