Příbram má za sebou úvodní dva přípravné zápasy
25. června 2023 (14:20)
foto: FK Viagem Příbram / se souhlasem
Již po prvním týdnu přípravy nekompletního kádru, plného neostřílených mladíků, odcestoval v pátek FK Viagem Příbram k úvodním dvěma přípravným utkáním v rámci tradičního poháru starosty Benátek nad Jizerou. Tým nejprve podlehl 0:2 ligovému Liberci a v sobotním utkání o třetí místo druholigovému Táborsku vysoko 0:4.
V prvním přípravném utkání narazil FK Viagem Příbram na prvoligový Liberec. O osudu utkání rozhodla úvodní dvaceminutovka, ve které vstřelil Slovan dva góly, když nejprve Frýdek proměnil penaltu po Melicharově faulu a druhou branku pak po přízemním centru uklidil do sítě neobsazený Horský. Ve zbytku utkání si oba týmy vytvořily celou řadu zajímavých příležitostí, avšak již bez brankového efektu.
Po zápase takto hodnotil utkání trenér Karel Krejčí pro klubový web:
Po zápase takto hodnotil utkání trenér Karel Krejčí pro klubový web:
„Ten kádr se nějakým způsobem teprve skládá. Šli jsme do zápasu z plného tréninku a já musím kluky pochválit nejenom za ten dnešní zápas, ale i za přístup k tréninkům. Samozřejmě máme hodně mladý a nezkušený kádr, ale ten přístup je dobrý. Tréninky mají docela slušnou úroveň a myslím si, že na to kluci navázali v zápase proti Liberci. Sestavu do zápasu jsem zvolil nějak podle pocitu z těch úvodních tréninků. V mých očích to byla momentálně asi taková nejsilnější sestava, protože někteří kluci přišli do té přípravy trochu později.
V první půli bylo vidět, že nám trochu vázla organizace hry a v té defenzivě jsme zkraje nepůsobili moc dobře. Dostali jsme hloupý gól, kdy nám tam zaběhli a z následné penalty šli do vedení. Postupně jsme se ale zvedali a myslím si, že jsme tam měli docela slušnou přechodovou fázi a vytvořili jsme si až nečekaně hodně situací, kdy jsme mohli vstřelit branku. Samozřejmě Liberec je ligový manšaft a ta kvalita hráčů je jiná, ale myslím, že jsme odehráli slušnou partii a někteří naši hráči docela zaujali. Byl bych rád, kdybychom v tomto trendu pokračovali dál. Myslím si, že nás v průběhu přípravy budou doplňovat další a další hráči. Já jsem rád i za tyhle mladé kluky, kteří jsou s námi první týden a samozřejmě, že ta intenzita tréninků i samotného zápasu je o dost vyšší, než byli zvyklí, přesto se s tím perou statečně. Byl bych rád, kdyby jim ten elán vydržel i do těch následujících dní a týdnů.“
V sobotu Příbram nastoupila znovu v obměněné sestavě proti týmu FC Silon Táborsko. Soupeř byl po celý zápas aktivnější. První gól vsítil Tábor z penalty po faulu na pronikajícího Sojku. K puntíku si míč postavil Kopřiva a suverénně pokutový kop proměnil. Ještě do poločasu zvýšil mladý Svatek, když ve vápně uklidil nepovedenou ránu Varačky - 2:0.
Po změně stran zvýšil již na 3:0 Zeman. V poslední minutě zakončil kanonádu Silonu Oloko, když dotlačil míč skoro na brankové čáře do sítě (4:0).
Po změně stran zvýšil již na 3:0 Zeman. V poslední minutě zakončil kanonádu Silonu Oloko, když dotlačil míč skoro na brankové čáře do sítě (4:0).
Trenér Krejčí nebyl z vysoké porážky pochopitelně šťastný, ale na vysvětlenou doplnil: „Na začátku přípravy nejde tolik o výsledky, ale o to, abychom ty věci, které zkoušíme v tréninku, dostali i do zápasů. Samozřejmě na můj vkus jsou ti soupeři dost těžcí na úvod přípravy, protože přeci jenom náročnost těch tréninků byla celkem velká. Jsem hlavně rád, že jsme obě utkání nějak zdravotně přežili, aby kluci příští týden mohli navázat na úvodní týden přípravy.“
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•FK Viagem Příbram zahájil přípravu na novou sezonu
•Jaroslav Starka: Jsem v bažině, dýchám brčkem, ale věřím, že to zvládneme
•Kocouři Příbram představili nového generálního partnera, firmu Trox
Další články
Do Česka dorazily první výrazné projevy zimy: studená fronta přinesla sníh, mráz i náledí
Do České republiky zamířila už v pondělí výrazná studená fronta, která přinesla první …
Gertrudy pořádají MODES ROBES 9. Pomoc zvířatům skrz módu
Devátý ročník charitativního bazaru MODES ROBES se uskuteční v sobotu 22. listopadu v …
FOTOGALERIE
Vánoční MINT Market v Příbrami: místo, kde najdete originální dárky od českých tvůrců
Vánoční nákupy začínají letos v Příbrami už v sobotu 22. listopadu. Estrádní sál v …
Houpák zarůstá a stín nesvědčí vřesům
Každý, kdo si oblíbil vrchol Houpák v CHKO Brdy, kde se rozkládala bývalá cílová …
V pátek se otevře vánoční kluziště v Příbrami
Novinkou letošní zimní sezony v Příbrami je vánoční kluziště na náměstí 17. listopadu. …
Dánsko omezuje dětem přístup na sociální sítě. Mělo by se přidat i Česko?
Dánská vláda představila návrh, který výrazně omezí přístup dětí na sociální sítě. …
Monínec zahájil lyžařskou sezonu rekordně brzy
Na první lyžování sezony v sobotu 15. listopadu večer na sjezdovku na Monínci u …
Armáda díky podepsaným memorandům rozšíří spolupráci s dalšími městy
Ve středu 12. listopadu byla podepsána další tři memoranda o spolupráci mezi …
FOTO
Gastro agent: Maya’s
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
FOTOGALERIE
Nutrie v Sedlčanech: roztomilé vetřelkyně, které ničí přírodu. Proč je nekrmit?
Na první pohled působí jako přítulní vodní hlodavci, kterým by člověk nejradši hodil …




