Příbram má svou trasu v mobilní hře Skryté příběhy
2. listopadu 2021 (11:59)
foto: MěÚ Příbram
Trasa měří 6,7 km a vede z centra Příbrami z Václavského náměstí na náměstí T. G. Masaryka, dále pak Mariánskou ulicí na Březové Hory k Hornickému muzeu.
Skryté příběhy je název venkovní mobilní hry, díky které je možné poznat nejen nová zajímavá místa, ale navíc cestovat v čase a udělat každý rodinný výlet neobyčejným dobrodružstvím. Jeden z příběhů je věnován také Příbrami.
Venkovní mobilní hry nejsou pro Příbramany žádnou novinkou. Známá je hra Vyšší princip z „dílny“ studentů příbramského gymnázia, která odkazuje na události roku 1942. Nyní se díky projektu Skryté příběhy podíváme dále do historii našeho města, přesněji do roku 1892.
„Venkovní mobilní hry jsou žádaným zpestřením při bádání v historii. Skryté příběhy nás zavedou do roku 1892 na Březové Hory. Jak mnozí jistě tuší, příběh s názvem Marie v plamenech nám přiblíží osudný den, kdy na dole Marie vypukl zničující požár,“ přibližuje informace starosta Jan Konvalinka.
Příběh Marie v plamenech nás provede městem, kdy nás čeká jedenáct zastavení. Trasa měří 6,7 km a vede z centra Příbrami z Václavského náměstí na náměstí T. G. Masaryka, dále pak Mariánskou ulicí na Březové Hory k Hornickému muzeu. Následně projde přes takzvané Březohorské sídliště ke Kulturnímu domu a pak k areálu Nový rybník. Odtud vede do kopce Svatohorskou alejí na Svatou Horu.
Hra je určena především dětem od 6 do 13 let. Aplikace je ke stažení na: App Store a Google play pod názvem Marie v plamenech. Více informací najdete na webových stránkách www.skrytepribehy.cz.
Hra vznikla i díky dotaci Středočeského kraje.
Hra vznikla i díky dotaci Středočeského kraje.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Jakub Pečenka
Další články
Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu
Když dnes přijedete do San Francisca, je téměř nemožné minout bílé Jaguary s velkou …
ZAJÍMAVOSTI
Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa
Maturity i závěrečné zkoušky jsou za vámi a před vámi stojí první velký krok do …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek
Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se mohou těšit na výrazné zvelebení veřejných …
ZAJÍMAVOSTI
Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C
Po chladnějším a deštivějším začátku týdne čeká Českou republiku výrazná změna počasí. …
POČASÍ
Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků
Ministerstvo obrany pořizuje v Jincích moderní bytový komplex se 76 bytovými …
NEPŘEHLÉDNĚTE
„Opálená kůže není zdraví. Je to poškození.“ Lékaři varují, že mýtus o krásném bronzu pořád přežívá
Opálená kůže byla dlouhé roky symbolem zdraví, dovolené, pohody a „dobré kondice“. …
LIFESTYLE
Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb
Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u …
AKTUALIZOVÁNO
Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě
Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech …
ZAJÍMAVOSTI
Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online
Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), …
AKTUÁLNĚ
U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu
Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. …
AKTUÁLNĚ




