Příbram má stále zájem o polikliniku, chce ji s krajem vyměnit za jinou budovu
29. června 2022 (06:22)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Město za polikliniku nabídlo domeček u hornického muzea a doplacení zbylé hodnoty nemovitosti.
Příbram má stále zájem o budovu bývalé druhé polikliniky, která je ve vlastnictví kraje. Jednání s hejtmanstvím o možném převodu se však protahují, obě strany mají rozdílné požadavky. Město za polikliniku nabídlo domeček u hornického muzea a doplacení zbylé hodnoty nemovitosti. Hejtmanství však peníze nechce. Polikliniku by raději vyměnilo za střední průmyslovou školu, což je pro město nepřijatelné. Radnice však ochotna jednat o směně za jinou budovu, řekl starosta Jan Konvalinka (za ANO).
"My jsme kraji nabídli směnu za hornický domek s doplatkem, kraji se to nepozdává, chce po nás některou z budov, ve kterých sídlí střední školy. Původně měli zájem o průmyslovku, to je ale úplně nepředstavitelná věc. Jsem ochoten jednat s krajem o směně za jinou budovu, nikoliv za budovu střední průmyslové školy," uvedl Konvalinka.
Radnice poukazuje na to, že budova průmyslové školy je spjatá s historií Příbrami a město do ní dost investovalo. Hornický domeček by kraj mohl přenechat Hornickému muzeum Příbram. Mluvčí hejtmanství David Šíma ale novinářům už dříve řekl, že kraj požaduje místo peněz dorovnání hodnoty například prostřednictvím odpovídající nemovitosti. Konvalinka uvedl, že hejtmanství si nyní nechává zpracovat posudky a řeší majetkoprávní dispozice.
Budova druhé polikliniky patří kraji, v minulosti však byla podle starosty ve vlastnictví města, které by ji rádo získalo zpět. Město v ní chce ve spolupráci s praktickými lékaři zřídit ordinace a motivovat je, aby tam měli své praxe. Lékaři by podle něj městu platili jen symbolické nájemné. Nyní sice v budově některé ordinace jsou, ale sídlí tam i jiné instituce.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Milínská ulice v Příbrami by měla být průjezdná ke konci září
•Shrnutí: V komunálních volbách v Příbrami bude řada uskupení kandidovat v koalici
•Výroční zpráva o činnosti města Příbram za rok 2021
Další články
První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky
Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem
U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. …
AKTUALIZOVÁNO
Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku
Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem
Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data …
AKTUÁLNĚ
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec.
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu?
Spouštíme novou sérii krátkých …
VIDEO
V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování
Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a …
AKTUÁLNĚ
Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem …
AKTUÁLNĚ
Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut
Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran
Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V …
ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků
Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, …
AKTUÁLNĚ




