26. 4. svátek má Oto

Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí

10. prosince 2019   (18:27)
Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí

Město chce podporovat sociálně vyloučené obyvatele při získávání a udržení si bydlení. Na projekt získalo dotaci převyšující čtyři miliony korun



Ačkoliv se Příbram řadí mezi středočeská města s nejvyšším počtem ubytoven, typické sociálně vyloučené lokality na jeho území nejsou. Jsou tu ale oblasti, které se tomu blíží. Tato místa jsou pod neustálou péčí terénních pracovníků Centra zdravotních a sociálních služeb a Městské policie Příbram.

Město se snaží vznik vyloučených lokalit brzdit
Od roku 2014 spolupracuje Příbram s Agenturou pro sociální začleňování. A právě bydlení bylo vyhodnoceno jako nejvíce problematická oblast. Na území města bylo vytipováno přes čtyřicet problémových lokalit. Součástí analýzy byly mimo jiné rozhovory s jejich obyvateli, doplňkovou metodou pak zúčastněné pozorování (spaní na ubytovně).

V současné době se ve městě realizuje projekt „Podpora sociálně vyloučených a sociálním vyloučením ohrožených obyvatel města Příbram při získávání a udržení si bydlení“. Je zaměřen na prevenci ztráty bydlení, získání a udržení standardního bydlení, snížení kriminality a dalších nežádoucích jevů v objektech vlastněných městem.

Na tento projekt získalo město dotaci z Operačního programu Zaměstnanost ve výši 3 737 025,13 Kč z Evropského sociálního fondu a 439.297,08 Kč ze státního rozpočtu ČR.

„Projekt je součástí komplexního přístupu k problematice sociálně vyloučené lokality a bude realizován ve spolupráci s městskou policií, pracovníky Odboru sociálních věcí a zdravotnictví, Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram, Městskou realitní kanceláří a dalšími zúčastněnými subjekty,“ uvedla Eva Švehlová, tisková mluvčí MěÚ Příbram.

Lokalitami s vyšší koncentrací sociálně vyloučených osob jsou v Příbrami především ubytovny, které jsou z velké části v soukromém vlastnictví. Město Příbram vlastní azylový dům a budovu bývalých kasáren sestávající z ubytovny. Ve sledovaných lokalitách žije přibližně tisícovka lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová








Další články

Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o … NEPŘEHLÉDNĚTE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně … KULTURA Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci … FOTOGALERIE Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která … AKTUÁLNĚ Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr Karolína Urbánová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod … LIFESTYLE Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. … NEPŘEHLÉDNĚTE Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní … AKTUÁLNĚ Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných … NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz