Příbram má opět předsedu finančního výboru, je jím radní Holý
16. února 2021 (08:28)
foto: pribram.cz
Jiří Holý uvedl, že nemá ambice být dlouhodobě v čele výboru. V případě jiné nominace je připraven ihned funkci opustit.
Příbram má opět předsedu finančního výboru. Zastupitelé jím zvolili radního za ANO Jiřího Holého. Starosta Jan Konvalinka (za ANO) uvedl, že vedení města nedostalo navzdory opakovaným výzvám žádné nominace od jiného politického subjektu. Řízení finančního výboru přitom mělo být podle starosty přenecháno primárně opozici.
"Dlouhodobě nepovažujeme stav, kdy je finanční výbor bez předsedy za optimální a v souladu s legislativou," řekl Konvalinka. Holý uvedl, že nemá ambice být dlouhodobě v čele výboru. V případě jiné nominace je připraven funkci ihned opustit.
V prosinci rezignoval dosavadní předseda Marek Školoud (TOP 09), zároveň se vzdal členství v tomto orgánu. Zdůvodnil to tím, že vedení města výboru nedávalo prostor pro plnění úkolů, jež má na starosti. Konvalinka to odmítl.
Školoud se stal předsedou loni v červnu, zároveň se snížil počet členů z devíti na pět. Některé kandidáty totiž zastupitelé neschválili, mimo jiné ekonoma Václava Dvořáka. Podle opozičního zastupitele za TOP 09 Václava Švendy chtěla radnice odvoláním výboru umlčet odborníky upozorňující na špatné nakládání s městskými penězi. Vedení Příbrami novou volbu výboru naopak vidělo jako šanci zlepšit jeho práci. Konvalinka namítl, že práci výboru narušovaly polemické střety.
Z čela původního výboru předtím odstoupila Marta Frýbertová (za ANO) a rezignovala i další členka. Místo volby chybějících členů byl loni v květnu celý výbor rozpuštěn.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost
Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších …
ZAJÍMAVOSTI
Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec
Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu
Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě …
TIP NA VÝLET
/KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen!
Kriminalisté po úterním zásahu v příbramské nemocnici obvinili šest lidí a tři firmy z …
AKTUALIZOVÁNO
Ceny nafty i benzínu opět vystřelily nahoru. Nejlevněji stále natankujete u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,59 Kč do 43,10 Kč …
DOPRAVA
Tajemné poklady víry odhaleny: Na Svaté Hoře ukazují sošky, které lidé 200 let skrývali doma
Na první pohled nenápadné dřevěné sošky. Na ten druhý fascinující svědectví víry, …
ZAJÍMAVOSTI
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ a kam povedou další úpravy?
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ terénní úpravy, …
ZAJÍMAVOSTI
Pudilová do toho řízla: Szabová, pojď si pro královnu OKTAGONu!
Dvakrát zrušený zápas, který fanoušci chtějí víc než cokoliv jiného, je zpátky ve hře. …
SPORT
Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici
Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec …
AKTUALIZOVÁNO
Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud
Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče …
NEPŘEHLÉDNĚTE




