14. 8. svátek má Alan




Příbram má nový finanční výbor, předchozí byl rozpuštěn

23. června 2020   (08:24)
Příbram má nový finanční výbor, předchozí byl rozpuštěn
foto: pribram.cz, ČTK

Novým předsedou je Marek Školoud (TOP 09), výbor má pět členů místo devíti.


Příbramští zastupitelé včera zvolili nový finanční výbor, původní minulý měsíc rozpustili. Novým předsedou je Marek Školoud (TOP 09), výbor má pět členů místo devíti. Některé kandidáty totiž zastupitelé neschválili, mimo jiné ekonoma Václava Dvořáka. Právě jeho jméno zmiňovala při své kritice opozice.

Podle opozičního zastupitele za TOP 09 Václava Švendy chtěla radnice odvoláním výboru umlčet odborníky upozorňující na špatné nakládání s městskými penězi. Švenda v této souvislosti jmenoval Dvořáka, který byl v minulém volebním období radním za ANO zodpovědným za rozpočet a nyní už není v radě ani zastupitelstvu. O městské finance se nyní stará místostarosta Martin Buršík (ANO), který Dvořákovo působení ve finančním výboru kritizoval.
Podle Švendy se současnému vedení znelíbila Dvořákova snaha chránit městské finance. Vedení Příbrami novou volbu výboru naopak vidělo jako šanci zlepšit jeho práci. Starosta Jan Konvalinka (za ANO) uvedl, že práci výboru narušovaly polemické střety.
Z čela původního výboru odstoupila Marta Frýbertová (za ANO) a rezignovala i další členka. Místo volby chybějících členů byl v květnu celý výbor rozpuštěn.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za … ZDRAVOTNICTVÍ Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem … Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová … TIP NA VÝLET Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a … SPORT Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Česko dál vysychá. Letošní rok je zatím z hlediska srážek nejsušší od roku 1961 a … AKTUÁLNĚ SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování Uskupení SPOJENCI Příbram podalo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. … VOLBY 2026 Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví připadá na 13. srpna a připomíná desetinu lidí, kteří svět … ZAJÍMAVOSTI Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Umožnit těžce nemocným a umírajícím splnit mnohdy jedno z jejich posledních přání. To … AKTUÁLNĚ Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně ve Středočeském kraji končí, výnosy meziročně klesly v důsledku sucha až o desítky … AKTUÁLNĚ
Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Současné omezení provozu na dálnici D4 u Jíloviště, kde se kvůli stavbě nového mostu … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz