Příbram má nové parkování v ulici Jana Drdy. Radnice teď sbírá tipy na další místa
11. listopadu 2025 (16:00)
foto: MěÚ Příbram / se souhlasem
Ve vnitrobloku ulice Jana Drdy v Příbrami vzniklo nové parkoviště, které pojme zhruba 12 až 15 osobních aut. Město tím dodatečně využilo prostor, který se po dokončení rekonstrukce ukázal jako vhodný pro rozšíření parkovacích kapacit. „Je to rozhodně věc, ze které budou mít tamější obyvatelé radost,“ uvedl starosta Jan Konvalinka (ANO).
Ulice Jana Drdy prošla v letošním roce rozsáhlou revitalizací. V rámci prací došlo k výměně vodovodních a kanalizačních řadů, modernizaci veřejného osvětlení, výstavbě nových chodníků a komunikací.
Přibylo multifunkční hřiště, kontejnerová stání s polozapuštěnými kontejnery a počet parkovacích míst se zvýšil z původních 51 na 95, z toho šest je vyhrazeno pro osoby se zdravotním postižením.
Radnice prostřednictvím starosty zároveň vyzývá obyvatele, aby se podělili o tipy na další místa, kde by mohla podobná parkovací stání vzniknout. Výzva zazněla v rámci pravidelného pořadu Minutky z radnice. Technické služby následně prověří, zda je možné návrhy realizovat, a případně je zařadí do plánu.
Radnice prostřednictvím starosty zároveň vyzývá obyvatele, aby se podělili o tipy na další místa, kde by mohla podobná parkovací stání vzniknout. Výzva zazněla v rámci pravidelného pořadu Minutky z radnice. Technické služby následně prověří, zda je možné návrhy realizovat, a případně je zařadí do plánu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Ludmila Zelenková
Další články
Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím
Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 …
Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny
Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry
Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže …
AKTUÁLNĚ
Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady
Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes …
AKTUÁLNĚ
Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka
Na Březových Horách začne průzkum podloží v okolí kostela na náměstí J. A. Alise. …
DOPRAVA
Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem
Milovníci běhu i turistiky mohou objevovat krásy Brd novým způsobem. Regionální …
SPORT
Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost
Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání …
DOBŘÍŠ
Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd
Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu …
AKTUÁLNĚ
TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel
Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na …
AKTUÁLNĚ
Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století
Příbramsko má v archivech desítky autentických záznamů o počasí, neúrodách a …
HISTORIE




