21. 6. svátek má Alois

Příbram má nevymahatelné pohledávky v hodnotě 6,4 milionu korun

27. května 2020   (06:47)
Příbram má nevymahatelné pohledávky v hodnotě 6,4 milionu korun
foto: pribram.cz

Jedná se o nevymahatelné a promlčené pohledávky za pronájmy bytů a nebytových prostor z minulosti.


Zastupitelé na svém pondělním jednání projednávali informace o stavu nevymahatelných a promlčených pohledávek města. Jejich celková hodnota je 6,4 milionu korun, jedná se převážně o nájmy za byty, nebytové prostory a ubytovny.
 

Diskuzi k bodu odstartovala zastupitelka za Šanci pro Příbram Dagmar Říhová, která navrhla, aby usnesení bylo doplněno o výzvu radě města o přijetí takových opatření, která zajistí uplatnění přihlášek města Příbram do všech insolvenčních řízení.
 
 „Vážím si každé práce, ale myslím, že děláme chyby. Pokud se přihlásíme o částku za popelnici, ale ne o dlužné nájemné, je někde systémová chyba,“ vysvětlila svůj návrh Říhová.
 
Postup města se pokusila obhájit vedoucí Městské realitní kanceláře Pavla Sýkorová. Ta přiznala, že se v minulosti objevovalo hodně chyb, ke kterým došlo před lustrací pohledávek a propojením systému v roce 2016. Sýkorová dále uvedla, že pohledávky se před jejím nástupem do funkce na jaře v roce 2015 vymáhaly nekoordinovaně a neexistovala adekvátní evidence. Některé záležitosti pak prošetřovala i Policie ČR. Podle Sýkorové se v minulosti odepisovala mnohonásobně vyšší částka nevymahatelných pohledávek.
 

Zastupitelka Říhová uvedla, že pochybení našla i u nových případů z konce roku 2017.

Práce vedoucí Městské realitní kanceláře se zastal starosta Jan Konvalinka nebo Marta Frýbertová (oba ANO), kteří uvedli, že paní Sýkorová dává věci do pořádku a zaslouží si poděkování.
 
Další debata se vedla ohledně toho, jestli má cenu vymáhat i nízké pohledávky, u kterých to může být nerentabilní. Podle zastupitele Jiřího Holého (ANO) by mohlo být takovéto počínání bráno jako odstrašující případ, který by vedl k lepší kázni dlužníků.
 
 „Vždy je prostor ke zlepšení. Paní Sýkorová ve spolupráci s magistrou Drábkovou vymetají kouty a řeší nepořádek, který v pohledávkách byl,“ okomentoval starosta před tím, než zastupitelé schválili návrh doplněný o výzvu zastupitelky Říhové.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz