27. 1. svátek má Ingrid
Příbram má již 41 nových „zelených“ parkovacích míst

15. prosince 2019   (09:32)
Příbram má již 41 nových „zelených“ parkovacích míst

Tento týden byla dokončena parkovací místa ve vnitrobloku v Šachetní ulici


Od dubna letošního roku působí v Příbrami skupina lidí, která denně pracuje na nových parkovacích místech ve městě. Jedná se o pracovníky Technických služeb Příbram. Ti proměňují nevyužívané plochy po celé Příbrami na místa, kde lze odstavit svá vozidla. Ve valné většině se jedná o trávníky, kde řidiči již parkují a ničí tím travní porost. Namísto bláta a vyježděných kolejí tak mají řidiči možnost nechat své vozidlo na zatravňovacích dlaždicích.
 
Od jara bylo po městě takovýmto způsobem vytvořeno celkem 41 parkovacích stání, přičemž pět z nich bylo dokončeno v polovině tohoto týdne. Vznikla ve vnitrobloku v Šachetní ulici. 
 
Nová parkovací místa dále vyrostla za malou halou zimního stadionu (5), v ulici Březnická (4), v ulici B. Němcové (12), na Drkolnově (4), u II. polikliniky (5) a v ulici Pod Haldou (6). Kromě těchto „zelených“ parkovacích míst se letos podařilo vybudovat také například 64 nových stání v ulici Legionářů. Součástí tohoto projektu byla i úprava chodníků a veřejného osvětlení.
 
Podněty na nová parkovací stání zasílají zastupitelům i sami občané. Jeden z obyvatel Příbrami nedávno poukázal například na problematické parkování v ulici Ryneček.
„V pracovních dnech je mezi 8-16 velmi těžké až nemožné zaparkovat, jelikož veškerá parkovací místa obsadí lidé dojíždějící do "centra" do práce. Rozdíl je velmi patrný zejména během víkendů, kdy je parkování zpravidla bezproblémové. Jestliže je potřeba (např. s dětmi) během rána/dopoledne k doktorovi, případně na nákup, zaparkovat se posléze většinou nedá. Dostal jsem během jednoho roku 3 pokuty za špatné parkování kolem svého domu - v důsledku toho, že jsem zaparkoval proti pravidlům silničního zákona kvůli tomu, že naprosto všude bylo obsazeno,“ uvedl.
 
Vedení města si uvědomuje, že díky změně životního stylu obyvatelstva a nárůstu dopravy ve městě, je třeba připravit řešení pro zlepšení aktuálního stavu dopravní situace ve městě. Z tohoto důvodu si nechalo vypracovat analýzu, která napoví, co a jak zlepšit. Součástí je i rozbor parkování, dále bezbariérových tras a také cyklistická koncepce města. Většina nákladů spojená s přípravou těchto analýz bude hrazena z Operačního programu Zaměstnanost.  

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava RitschlováDalší články

Senior léta zneužíval tísňové linky. Požadoval převoz manželky do blázince Senior léta zneužíval tísňové linky. Požadoval převoz manželky do blázince Sestřih hovorů naleznete v článku 27. ledna 2020   (08:47) Památce na utonulou dívku svitla naděje. Odborníci si cení nejen samotné stavby Památce na utonulou dívku svitla naděje. Odborníci si cení nejen samotné stavby Most přes Pilský potok bude projednáván na pondělním zasedání dobříšského zastupitelstva 27. ledna 2020   (06:15) Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami, hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami, hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku Příčinu střetu dvou vozidel prošetřují policisté, silnice je v místě zledovatělá. 26. ledna 2020   (19:35) Vojáci budou v Jeseníkách bojovat o přežití. Dělostřelci z Jinců museli svou účast odříci Vojáci budou v Jeseníkách bojovat o přežití. Dělostřelci z Jinců museli svou účast odříci Přestože jsou jinečtí dělostřelci uvedeni na startovní listině, extrémního víceboje se letos nezúčastní 26. ledna 2020   (18:38) Lidé se začínají obávat chřipkové epidemie i koronaviru, v lékárnách nejsou roušky Lidé se začínají obávat chřipkové epidemie i koronaviru, v lékárnách nejsou roušky Jednorázové roušky momentálně nejdou ani objednat, říká příbramská lékárnice 26. ledna 2020   (14:49) Meteorologové varují: Silnice a chodníky pokryje ledovka Meteorologové varují: Silnice a chodníky pokryje ledovka Střední Čechy může už v neděli večer zasáhnout námraza. Varování vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nebezpečí hrozí řidičům na silnicích, klouzat budou ale také chodníky. 26. ledna 2020   (12:55) Má handicap, přesto získala svou vysněnou práci. Musela však ujít velký kus cesty Má handicap, přesto získala svou vysněnou práci. Musela však ujít velký kus cesty Moniččina cesta za snem začala před pěti lety v nácvikovém kiosku společnosti Alka o.p.s. Zde se osmělila a naučila se mluvit s cizími lidmi 26. ledna 2020   (10:42) Lucie Pudilová rozhodující zápas v UFC prohrála Lucie Pudilová rozhodující zápas v UFC prohrála Duel skončil v neprospěch příbramské bojovnice, připsala si tak čtvrtou porážku v řadě. 26. ledna 2020   (07:23) V Příbrami žije bezmála tři tisíce psů, někteří z nich však načerno V Příbrami žije bezmála tři tisíce psů, někteří z nich však načerno K dnešnímu dni dluží majitelé psů městské kase přes 155 tisíc korun 26. ledna 2020   (06:39) Kolemjdoucí vyděsil nález mrtvého muže, policie vyšetřuje příčinu jeho úmrtí Kolemjdoucí vyděsil nález mrtvého muže, policie vyšetřuje příčinu jeho úmrtí Kriminalisté zjišťují okolnosti smrti, místo nálezu je neprodyšně uzavřeno 25. ledna 2020   (17:58)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz