Příbram letos na některých místech opět omezila sečení trávy
23. června 2023 (06:05)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Cílem je podpořit pestrost porostu a odolnost proti klimatickým výkyvům, zejména při vysokých teplotách.
Příbram letos na některých místech opět omezila sečení trávy. Chce tak přispět k lepšímu zadržování vody v krajině. Vyšší travní porost technické služby ponechaly například na velkých plochách u Gymnázia Legionářů, v sadě Na Leštině, v Mariánské ulici a u hřiště na Čertově pahorku. Opatření má své zastánce i kritiky. Někteří lidé namítají, že neposečená tráva vadí alergikům, řekl místostarosta Miroslav Peterka (ODS).
Podle místostarosty je cílem podpořit pestrost porostu a odolnost proti klimatickým výkyvům, zejména při vysokých teplotách. "Je to kvůli biodiverzitě, kvůli tomu, aby se tam v suchých dnech, týdnech a měsících držela vláha," uvedl Peterka. Zdůraznil, že místa, kde by vyšší porost bránil ve výhledu řidičům, budou důkladně vysekána.
Vyšší tráva je ponechána také na loukách pod březohorským hřbitovem, za Junior klubem a v lesoparku Litavka, dále ve dvorech v Ostravské ulici, Petra Bezruče, Aloise Jiráska a v sadu na Svaté Hoře. Omezené sečení trávy je naplánováno také ve dvoře za Riegrovou ulicí, v parku na nádraží a pod hřištěm na Komenského náměstí.
Na těchto místech se má sekat tráva jen dvakrát za sezonu. Okraje pozemků mají být posekány tak, aby byla zajištěna viditelnost u komunikací a trávník nepřerůstal na chodníky. Na větších pozemcích by měly být vysekány cesty pro průchod mezi kvetoucími letničkami. Podobné opatření už město zavedlo i v minulosti.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Dráhy kvůli bouřkám posílily dispečink a pohotovost, připravily vodu i jídlo
•Na západ země dorazí extrémně silné bouřky, meteorologové nevylučují ani tornádo
•Horko dnes večer ukončí bouřky, o víkendu budou teploty kolem 25 stupňů
Další články
Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy
Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec …
AKTUÁLNĚ
Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend?
Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší …
ZAJÍMAVOSTI
Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly
V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se …
SPORT
Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody.
Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a …
DOPRAVA
Prázdniny na zámku v Bukovanech patří dětem. Příměstské tábory nabízejí hry, výlety i kouzelná dobrodružství
Zámecký areál v Bukovanech se během letních prázdnin proměnil v místo plné dětského …
Když sanitka jede zbytečně. Měla by být za plané výjezdy odpovědnost?
Záchranná služba v Česku každoročně vyjíždí i k případům, které podle zdravotníků …
ANKETA
Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony
SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a …
AKTUÁLNĚ
Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou?
Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. …
LIFESTYLE
Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět?
Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a …
ANKETA
Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech
Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, …
NEPŘEHLÉDNĚTE




