26. 4. svátek má Oto

Příbram kvůli rostoucím nákladům možná zruší turistický vláček

29. ledna 2019   (15:07)
Příbram kvůli rostoucím nákladům možná zruší turistický vláček

Důvodem jsou mimo jiné rostoucí náklady na jeho provoz i malý zájem výletníků.


Příbram možná zruší turistický vláček, který ve městě začal jezdit v roce 2013. Důvodem jsou mimo jiné rostoucí náklady na jeho provoz i malý zájem výletníků.

Ukončit jízdy vláčku doporučil radě finanční výbor, řekla dnes jeho předsedkyně Marta Frýbertová (ANO). Bývalý starosta Josef Řihák (ČSSD), za jehož éry projekt vznikl, záměr kritizuje. Podle něj se dají hledat cesty, jak vláček v Příbrami udržet.
Frýbertová poukázala na to, že náklady na provoz vláčku neustále rostou. Ročně jde o více než 200.000 korun, nejsou v tom ale zahrnuty například opravy. Souprava je přitom v provozu jen několik měsíců v turistické sezoně a po zbytek roku se musí platit za její parkování. Negativem je podle Frýbertové i zpomalování automobilové dopravy ve městě.

"Doporučili jsme radě, aby zvážila prodej vláčku. Finanční výbor v počtu devíti členů to schválil jednomyslně," uvedla Frýbertová. Podle mluvčí radnice Evy Švehlové se o záležitosti bude ještě jednat.

Řihák trvá na tom, že šlo o dobrý projekt, jehož cílem bylo nalákat do města více návštěvníků a celkově Příbram zviditelnit. Podle něj bylo od počátku jasné, že vláček nepůjde provozovat komerčně a město ho bude dotovat. "Samozřejmě že náklady na takové akce vždycky porostou. Mají to i jiná města a je to o prioritách. Když už se pořídil, tak je škoda ho rušit. Myslím si, že ty výdaje nejsou tak velké," míní Řihák.

Podle něj se dají hledat cesty, jak vláček udržet, a například změnit trasy a podobně.
Pořízení soupravy, jež vozila turisty mimo jiné na Svatou Horu, vyšlo na 1,6 milionu korun. Za jedno svezení se platilo deset korun, zdarma jezdili jen předškolní děti a handicapovaní.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK

autor: topDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz