12. 3. svátek má Řehoř




Příbram hledá volné ubytovací kapacity a žádá o pomoc veřejnost

28. února 2022   (17:07)
Příbram hledá volné ubytovací kapacity a žádá o pomoc veřejnost
foto: pixabay

Město Příbram dává k využití volné byty a hotelové pokoje, které má ve svém majetku. Zároveň hledá další volné ubytovací kapacity a žádá o pomoc veřejnost.


Již v minulém týdnu město Příbram navázalo spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců, které ve městě funguje již několik let. „S pracovníky zmíněného Centra jsme se dohodli na možnosti poskytnutí ubytování pro rodiny utíkající z Ukrajiny. Již došlo k reálným krokům, a dnes budeme v městském bytě ubytovávat ukrajinskou maminku se dvěma malými dětmi,“ nastínil začátek spolupráce v oblasti ubytování starosta Jan Konvalinka.

Město Příbram může poskytnout zhruba třicítku volných bytů, nebytové prostory a několik volných hotelových pokojů. Zároveň vyzvalo občany, kteří mají možnost a chuť pomoci, aby se ozvali. „Na naši výzvu, ve které jsme poptávali volné prostory pro ubytování rodin utíkajících z Ukrajiny, se nám v průběhu jediného dne ozvalo několik zájemců z Příbrami i okolních obcí. Jde o nabídky jednotlivých pokojů v bytech nebo rodinných domech, celé volné bytové jednotky či ubytování v penzionu nebo na ubytovně. Všechny tyto kontakty, kterých si nesmírně vážíme, předáváme do Centra pro integraci cizinců, které s ukrajinskými rodinami pracuje. V případě potřeby to bude právě Centrum, které bude na návrhy reagovat a jednotlivé osoby kontaktovat. Jménem města děkuji všem, kteří volné prostory nabízejí,“ dodává starosta Konvalinka.
V případě nabídky pomoci je možné kontaktovat přímo město Příbram prostřednictvím e-mailové adresy eva.svehlova@pribram.eu nebo se obrátit na Centrum pro integraci cizinců: icpribram@suz.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / MěÚ Příbram
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného … Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v … FOTO V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – … Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR … BLESKOVÁ ZPRÁVA Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě … NEPŘEHLÉDNĚTE Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o … AKTUÁLNĚ Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při … NEPŘEHLÉDNĚTE Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat … NEPŘEHLÉDNĚTE Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky … AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz