10. 4. svátek má Darja




Příbram hledá vánoční strom

28. září 2024   (17:30)
Příbram hledá vánoční strom
foto: pribram.cz / Magdalena Rezková

Kromě hlavního jehličnanu na nám. T. G. Masaryka shání Technické služby města Příbrami další tři, menší vánoční stromy. „Strom musí dobře vypadat, být souměrný a hustý. U hlavního stromu také záleží na síle větví, aby se pod ozdobami nevzhledně neohýbaly,“ říká ředitelka městské organizace Irena Hofmanová.


Během adventu je nepřehlédnutelnou vánoční „dekorací“ náměstí T. G. Masaryka a zdobit ho bude i letos. Výzvu k hledání vánočního stromu zveřejnila v minulém týdnu organizace Technické služby města Příbrami (TS). Kromě stromu na hlavní náměstí, který bude největší, TS pátrají po dalších třech menších stromech na Václavské náměstí, náměstí 17. listopadu a březohorské náměstí J. A. Alise.

„Strom musí dobře vypadat, být souměrný a hustý. U hlavního stromu také záleží na síle větví, aby se pod ozdobami nevzhledně neohýbaly,“ vysvětluje ředitelka TS Irena Hofmanová. Výzva specifikuje, že hlavní jehličnan by se měl nacházet do vzdálenosti patnácti kilometrů od Příbrami a měřit přibližně patnáct metrů. Musí se k němu také dostat jeřáb a nákladní vozidlo s návěsem, u malých stačí přístupnost pro jeřáb a traktor s kontejnerovým přívěsem.
Zatím organizace obdržela šest nabídek. „Jeden nevypadal dobře, jeden byl střední velikosti a dva menší, použitelné. Další dva čekají na prohlídku v příštím týdnu,“ popisuje ředitelka. Stromy většinou nabízejí sami občané, pokud jim přeroste solitér na zahradě či předzahrádce. Zájemci mohou volat na tel. číslo 777 705 610, předpokládaná doba kácení je v polovině listopadu. „V případě, že bychom vhodný stromy nesehnali, obracíme se s žádostí o pomoc na Městské lesy Příbram. Nicméně dosud tato potřeba nevznikla,“ dodává Irena Hofmanová.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V … SPORT Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce … NEPŘEHLÉDNĚTE V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá … AKTUÁLNĚ Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak … SPORT Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč … AKTUÁLNĚ Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve … DOPRAVA Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční dopoledne přinese nečekaný obrat. Zatímco den začne pod zataženou až oblačnou … AKTUÁLNĚ
V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 9. dubna před 10. hodinou na silnici v křižovatce … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz