21. 5. svátek má Monika




Příbram hledá své olympioniky

27. srpna 2021   (15:35)
Příbram hledá své olympioniky
foto: Josef Hovorka

Šíření olympijských myšlenek podpoří běžeckým závodem také Příbram.


Olympijský běh, který se každoročně koná na desítkách míst po celém Česku, míří ve středu 8. září také do Příbrami. Účastníci se tak potkají na startu přesně měsíc po zakončení olympijských her v Tokiu.

Olympijský běh v Příbrami se poběží opět v atraktivním prostředí v okolí Svaté Hory. Na běžce čekají i Svatohorské schody, které vystavěl Kilián Ignác Dientzenhofer, architektonický virtuos pozdního baroka.
Olympijská myšlenka prostřednictvím běhu ožívá již přes třicet let a může u toho být každý. Stačí běžecké boty a chuť vyrazit na připravené trasy. Po celé zemi se uskuteční desítky běžeckých akcí v jednotlivých okresech. Mezi nimi nebude chybět ani závod v Příbrami, který nabídne trasu na 3,5 kilometru. Připraven bude i závod pro děti do 15 let o délce 200 metrů.
Všechny běhy rozmístěné na desítkách míst po celém Česku budou mít jeden společný cíl – odstartovat najednou v 18 hodin, a to přímo z éteru Českého rozhlasu Radiožurnálu. Všechny běhy se každoročně konají jako oslava celosvětového Olympijského dne, který je zároveň výročím založení Mezinárodního olympijského výboru. Do Česka přinesl myšlenku Olympijských běhů v roce 1987 legendární běžec Emil Zátopek.

V rámci Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, která umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. V roce 2020 vybrali běžci společně pro Českou olympijskou nadaci téměř 500 tisíc Kč.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Josef Hovorka
autor: Jakub Pečenka








Další články

Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč … DOPRAVA Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších … TIP NA VÝLET Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, … Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi … SPORT Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o … POLITIKA Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz