30. 8. svátek má Vladěna

Příbram Hanuše Jelínka zná své vítěze

15. srpna 2014   (11:26)
Příbram Hanuše Jelínka zná své vítěze
foto: pribram.cz

Vybrané příspěvky vyjdou vytištěné ve sborníků, který bude k dispozici v říjnu tohoto roku.



18. ročníku literární soutěže "Příbram Hanuše Jelínka" se zúčastnilo 37 mladých autorů v oblasti prózy a 46 v oblasti poezie. Příspěvky přišly z celé naší republiky (např. z Prahy, Příbrami, Rakovníka a Vyškova).

Soutěžní práce, rozdělené do šesti kategorií, hodnotila porota pod vedením ředitele Knihovny Jana Drdy Pavla Kabíčka. Zasedli v ní i spisovatel a novinář Václav Moravec, redaktor a novinář Radek Ctibor a redaktor Karel H. Šťastný. Vítězné práce budou vydány knižně, a to ve sborníku, který vyjde v říjnu tohoto roku. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v rámci akce Týden knihoven v sobotu 4. října 2014 od 10 hodin v hlavní budově Knihovny Jana Drdy na náměstí TGM. Pro všechny autory, jejichž práce se objeví ve sborníku, jsou připraveny hodnotné ceny.

Poezie 12 - 15 let:
1. Petra Vydrová, Lužná u Rakovníka
2. Eliška Lenochová, Kolešovice
3. Pavlína Šimánková, Láz
Ve sborníku bude otištěna ještě Julie Gurjevová, Milín

Poezie 16 - 19 let:
1. Aneta Chmelíková, Rakovník
2. Míša Černá, Praha
3. Kristýna Dyršmídová Zavidov
Ve sborníku bude otištěn ještě Filip Peloušek, Vyškov

Poezie 20 - 23 let:
1. Ivana Trambová, Láz
2. Alena Bezoušková, Benešov
3. Jan Řapek, Zavržice
Ve sborníku bude otištěn ještě Michal Šelleng, Olomouc

Próza 12 - 15 let:
1. Kateřina Bašová, Senomaty
2. Johana Paulová, Příbram
3. Karolína Baziková, Doksy u Kladna + Anna Ledahudcová, Rakovník
Ve sborníku bude otištěn ještě Tomáš Vaňata, Příbram

Próza 16 - 19 let:
1. Marika Kovárová, Vítovice
2. Veronika Holečková, Rakovník
3. Adéla Halíková, Újezd Svatého Kříže + Tereza Vlčková, Příbram
Ve sborníku bude otištěna ještě Eliška Straková, Příbram

Próza 20 - 23 let:
1. Kateřina Suchopárová, Příbram
2. Andrea Žitková, Hořice
3. místo neuděleno

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: red








Další články

Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti … NÁZOR Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a … AKTUÁLNĚ Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět … AKTUÁLNĚ Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý … DOPRAVA Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea … AKTUÁLNĚ /RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové /RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si … POZNÁVÁME BRDY Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i … NEPŘEHLÉDNĚTE Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití … NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz