Příbram dokončuje domov pro seniory, radní schválili nákup vybavení
28. dubna 2022 (14:02)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Zařízení za 36 milionů korun bude mít kapacitu 20 lůžek a půjde o odloučené pracoviště domova na Březových Horách.
Příbram na podzim otevře nový domov pro seniory v areálu bývalé 8. základní školy v Žežické ulici. Zařízení za 36 milionů korun bude mít kapacitu 20 lůžek a půjde o odloučené pracoviště domova na Březových Horách. Práce se blíží k závěru, radní rozhodli o nákupu vybavení za 8,3 milionu korun bez DPH. Město do nového zařízení také shání personál, řekl novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).
Dělníci nyní dokončují interiéry a dodělávají fasádu. Následovat budou úpravy terénu, budování parkovacích míst a výsadba zeleně. Podle Konvalinky už nastal čas na nákup vybavení. Radní schválili pořízení nábytku, zvedáků pro pacienty, gastrozařízení či kancelářského vybavení. Centrum sociálních a zdravotních služeb, které bude domov provozovat, pro nové pracoviště také nabírá personál, konkrétně zdravotníky, sociální pracovníky a fyzioterapeuty.
Nové zařízení se zaměří na seniory, kteří jsou nepohybliví a vyžadují větší míru ošetřovatelské péče. Domov seniorů na Březových Horách má kapacitu 58 lůžek, podle vedení města je nedostačující.
V bývalé 8. základní škole skončila výuka v roce 2004, jednotlivé pavilony postupně našly nové využití. Nyní v areálu funguje mateřská škola, komunitní dům pro seniory či takzvaný senior point, který pořádá akce pro seniory a nabízí jim bezplatný přístup na počítače a internet.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Příbram dokončuje stavbu domova pro seniory v Žežické ulici
•Domov seniorů v Žežické ulici se otevře až na konci léta
•Příbram nebude zajišťovat městskou policii v Kamýku a dalších obcích, není to potřeba
Další články
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ a kam povedou další úpravy?
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ terénní úpravy, …
ZAJÍMAVOSTI
Pudilová do toho řízla: Szabová, pojď si pro královnu OKTAGONu!
Dvakrát zrušený zápas, který fanoušci chtějí víc než cokoliv jiného, je zpátky ve hře. …
SPORT
Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici
Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec …
AKTUALIZOVÁNO
Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud
Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pecen z Pece rozžhaví Řimbabu. Čarodějnice letos provoní čerstvý chléb
Oheň, západ slunce a vůně chleba z rozpálené pece. Tak budou letos vypadat Čarodějnice …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna lokalita, obec...
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých …
VIDEO
Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu
Na středočeském krajském úřadě a v Oblastní nemocnici Příbram zasahovala v úterý 28. …
AKTUÁLNĚ
Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena
Turistická oblast Brdy a Podbrdsko představila v pondělí 27. dubna nový označník na …
FOTO
Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma
V OBI poradí při výběru květin, se substrátem zdarma je i osadí do přinesených nebo …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník
V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě …
AKTUALIZOVÁNO




